אני לא יודע מה איתכם אבל אחד הדברים שאני הכי אוהב לעשות בחיים זה לגלות דברים.
אבל מה זה בעצם הדבר הזה – לגלות ?

"תגלית" היא מציאת ידע חשוב או בעל ערך על אודות דבר שהיה קיים אך בלתי ידוע (מתוך ויקיפדיה), תגלית יכולה להגיע בצורה רנדומאלית (אולי תוך כדי עשיית מטלות פשוטות כפי שהמאמר הזה יכול ללמד אותנו – שמה שאנשים יצירתיים צריכים בשביל לקבל השראה זה לשטוף כלים או לעשות פעולות אחרות שאת הדעת מסיחות…).

לחליפין תגלית יכולה להגיע תוך כדי חיפוש ומחקר כפי שים (לא רק בחוף הבונים יש ים אלא יש גם אנשים שככה להם קוראים) כותבת בקהילה שלנו – "ככל שאני רואה ולומדת יותר אני פשוט לא מבינה איך לא ידעתי על הפלא הזה עד היום!!" כשמה שקורה לעיתים קרובות הוא שככל שאנו צוללים יותר לעומק אנחנו מגלים יותר ויותר דברים שנותנים לנו השראה, מפתחים אותנו ומרימים אותנו אל-על.

זאת הסיבה גם שזה ממש כיף לגלות כל פעם מחדש כמה מוכשרים חברי הקהילה שלנו ולראות ולפגוש (אם זה פנים אל פנים או באופן וירטואלי) דברים שיצרו – יכול להיות שחלקכם כבר ראו את הוידאו הזה שצילם גיא מהשמיים בעזרת קווד-קופטר בזמן האוקטוברן

צילום: גיא מדור

 או את "בראשית" – הפרוייקט הנהדר הזה שעשו אדם רבינוביץ' ורואי מעוז ובו הם צילמו את סיפור בריאת העולם מפיהם של משתתפי אירוע אוקטוברן ככה רגע לפני שמחת תורה, החג בו מתחילים מהתחלה בקריאת התורה מפרשת "בראשית".


צילום: אדם רבינוביץ' ורואי מעוז

אז כן, סביר להניח שככה זה היה בהתחלה כשגילו את העולם – היו לנו שמיים, ארץ ("בית" חדש) וים שהבדיל בינהם…

)'()'()'()'()'()'()'(   לסיום כמה אירועים/מפגשים/תערוכות של-עבור חברי הקהילה   )'()'()'()'()'()'()'(

יום רביעי-שבת 24-27.11
הסרט "התעוררות אלקטרונית" במסגרת פסטיבל קולנוע רוחני בסינמטק ת"א – הבימאי אנדרו ג'ונר מסיר את מעטה המסתורין שעטף תנועה רוחנית מחתרתית שהתפתחה בתוך תרבות המוסיקה האלקטרונית ברחבי העולם ומפגיש את הצופים עם המימד המיסטי שבאירועי הרייב. התעוררות אלקטרונית הוא סרט תיעודי אתנוגראפי החוקר את המימד הרוחני והמיסטי של תרבות מוסיקת הריקודים האלקטרונית. בסרט מרואיינים מומחים, בעלי חזון ומחברי ספרים שחקרו את הנחת היסוד שמוסיקה אלקטרונית היא טכנולוגיה רוחנית המאפשרת גישה לרמות תודעה גבוהות יותר. הסרט צולם במשך תקופה של יותר מחמש שנים באירועים כגון ברנינג מן, פסטיבל בום בפורטוגל, שאמבלה ועוד. – לינק לקידמון ושעות הקרנה. 

יום חמישי 25.11 
מפגש זורם לקראת הסופ"ש במעיינות החמים של ים המלחקישור לאירוע ב-FB

יום שישי 26.7
ירושליים (20:30 רחוב דניאל, שכונת מוסררה – הבית עם שער הברזל הירוק) – ארוחת ערב משפחתית בעיר הקודש – העיקר שכל אחד יביא איתו איזה משהו טוב לאכול ולשתות ובסופו של דבר תהיה לנו סעודה! – קישור לאירוע ב-FB

תל אביב (17:00-19:00 בבר גיורא) – שבת-תלאביב – פעם בחודש, ישראלים-חילונים צעירים (גילאי 21-35) חוגגים יחד תרבות יהודית חברתית-מודרנית, צעירה ועדכנית! פרשנות חדשה ושונה לאלמנטים יפים בתרבות היהודית. מקום משלנו לחגוג את הדברים המשמעותיים לנו… – מקום מעניין ושונה להיפגש בו ולהכיר אנשים חדשים! – הכניסה חופשית 🙂 – קישור לאירוע ב-FB

ולהזכירכם – אם אתם רוצים ליזום אירוע או לשתף אותנו באירוע בו אתם מעורבים או שרלוונטי עבור הקהילה שלנו – בעמוד הזה ישנן הנחיות מה צריך לעשות.