על מידברן ואמנות

 

האמנות מהווה נדבך משמעותי מארועי קהילת מידברן - זהו מרחב התנסות לאמנים ושדה הניסויים של האמנות.

כוחו ויתרונו הבולט של האירוע הוא באמנות שממלאת את העיר, ודרך הביטוי המשמעותית של חברי הקהילה היא יצירתם. לכל סוג אמנות יש מקום בעירנו - לעבודות מלוטשות, מורכבות, טכנולוגיות ואדירות ממדים, לצד יצירה קטנה, אישית וצנועה.  אנו שואפים לשנות את התפיסה של אמנות מאובייקט מסחרי וממותג לחוויה דינאמית של ביטוי יצירתי המושפעת מהתערבות ואינטראקטיביות ומקיימת מערכת יחסים הדדית בין קהל לאמן-יוצר.

כוחה של האמנות הוא בכנות מניעי יצירתה ומידת המחוייבות להגשמתה, לכן כל אחד מוזמן להשתתף וכולם מוזמנים ליצור.

מנשר האמנות של מידברן תמצת את הקשר ההדוק בין ארוע מידברן לאמנות.

נושא אמנותי – תמה (Theme)

בכל שנה נבחר נושא אשר מהווה השראה למשתתפים ולאמנים.

הנושא לשנת 2017 - חלום צלול Lucid Dream

חלום צלול היא תופעה, המתרחשת כאשר אדם מודע לכך שהוא נמצא בחלום בזמן שהוא ישן.
תודעה זו מאפשרת לאותו אדם לשלוט על פעולותיו במרחב החלום בו האפשרויות הינן למעשה בלתי מוגבלות. אדם הנמצא במצב של חלימה מודעת ולו שליטה מלאה יכול להפוך את מרחב החלום לכל מציאות מדומה שבה הוא חופץ. שליטה בחלום צלול פירושה להיות מסוגל להגשים את הפנטזיות האולטמטיביות שלך, לעתים קרובות בדיוק, בבהירות ובמוחשיות של חיי הערות. בעת החלום ניתן להשתמש בכל חמשת החושים בדיוק כמו בעולם האמתי וכל החוויות הנן אמתיות לחלוטין פרט לעובדה כי החוקים הפיזיקליים והחברתיים לא קיימים במרחב החלום. ניתן להשתמש בחלומות צלולים על מנת לתרגל, ללמוד ולהתנסות בחוויות שהמציאות לא מאפשרת ומשם להעביר אל המציאות את הידע והניסיון אותם צברנו בחלום.

חישבו על מידברן כמרחב החלום שלנו. בתוך מרחב זה אנו החולמים הצלולים, אנו מודעים לכך שאנו במרחב החלום המאפשר לנו ליצור, לבטא, להתבטא, לנסות, להתנסות ולחוות חוויות שהמציאות מחוץ לאותו מרחב לא מאפשרת לנו. זהו מרחב הניסויים שלנו, מרחב בו חוקי הפיזיקה מטשטשים, המגבלות החברתיות מטשטשות, מרחב בו אנו יוצרים ביחד את המציאות בה אנו חפצים, מציאות בה אנו שולטים. כשאנו חוזרים אל המציאות שמחוץ למידברן אנו מגיעים מנוסים יותר ומודעים יותר ובמודע וגם לא במודע אנו מביאים אתנו רסיסים מהמרחב הזה לחיי היום יום ולחברה הסובבת אותנו וכך משפרים את המציאות הסובבת אותנו.

קול קורא לאמנות מידברן 2017

קולות קוראים למיצבים המרכזיים של מידברן 2017

אדם וחווה

העיר הזמנית של מידברן נבנית סביב הפסל המרכזי - "אדם וחווה". זהו מיצב המתנשא לגובה ומהווה מוקד המגדיר את התנועה באירוע. המיצב פונה למכנה המשותף הרחב ביותר, משקף מימד בסיסי בהתכנסות, נגיש לחיבור ופתוח לפרשנות אישית.
שריפת "אדם וחווה" נערכת בטקס חגיגי המציין את שיאו של תהליך השינוי וההתפתחות שעוברים משתתפי האירוע.

קול קורא לתכנון ובנייה של הפסל המרכזי "אדם וחווה"

 

המקדש

המקדש משקף את האווירה החגיגית והצוהלת של האירוע דרך מעטה של קדושה, כנות רגשית, זיכרון והתחדשות. המקום שהוא ממלא בעיר הזמנית, כמו הרבה דברים אחרים בתרבות ברנינג מן, אינו חד משמעי, והוא פתוח לפרשנות ולהכלה של תוכן שמיוצר על ידי משתתפי האירוע. הוא משקף את האווירה החגיגית והצוהלת של האירוע דרך מעטה של קדושה, כנות רגשית, זיכרון והתחדשות. בעוד שהמקדש יכול להראות כניגוד מובהק לאווירת הקרנבל הבלתי פוסקת, הוא מסייע בכך לעצב את הקהילה לכדי תמונה רב מימדית.
יוצרי המקדש עושים זאת למען הקהילה, משרתים את המרחב אליו משתתפי האירוע נושאים את ליבם ושומרים על רוחו במהלך האירוע.

קול קורא לתכנון ובנייה של המקדש

 

בואו ליצור אמנות במדבר!

חולמים לעשות אמנות במידברן?
אתם בעמדה של בוראי מציאות. מעצבי חוויה. מביעי עמדה. אנשי היצירה ומרכיבי התוכן. המתנה שלכם תהפוך לזיכרונות של הרבה מאוד אנשים. היא תגדל מעבר לכוונה הפשוטה (או המורכבת) שלכם, ותהפוך להיות נחלת הכלל – נתונה לפרשנות רגשית, אישית, חווייתית, של משתתפי האירוע.
זיכרו זאת בעצמכם לאורך הדרך כי זה גדול מהחיים. קחו אחריות מלאה על הפרויקט, דחקו את הגבולות, אך אל תאבדו שליטה. תעשו דברים שהם קצת יותר ממה שאתם חושבים שאתם מסוגלים ותאמינו בעצמכם. מיצאו את הדרך לאנשים, מיצאו שותפים לדרך, עשו דברים ביחד והסתמכו רק על עצמכם.

הרשמה למיצבים אמנות:

ההרשמה, הגשת מילגה ותיאום דרישות ההפקה מבוצעת דרך מערכת החלומות.

אתם מוזמנים להוריד את קובץ הדרישות להגשה, ולהזין את הפרטים במערכת כשאתן מוכנות.

מועד פתיחה המערכת להרשמה: 11 בינואר 2017

מועד אחרון להרשמה והגשת מלגות: 11 בפברואר 2017

מועד אחרון להגשת תיקי הבטיחות: 15 במרץ 2017

לפרטים אודות מלגת קרן האמנות של מידברן 2017 לחצו כאן.

התנדבות במחלקה

בואו להתנדב במחלקת אמנות!

מחלקת האמנות היא הגורם המקשר בין פעילות האמנים למערך ההפקה. המחלקת  פועלת לאורך כל השנה על מנת לאפשר לאמנים להביא את יצירותיהם למידברן.


מעוניינים?
צרו איתנו קשר artmidburn@gmail.com,
רישמו בנושא המייל "פנייה להתנדבות".
See you in the dust!
מחלקת אמנות מידברן

ארכיון אמנות מידברן

בגלריה הוירטואלית של מידברן תוכלו לצלול לתוך עולם האמנות המופלא שנוצר בארועי מידברן. לכניסה לארכיון לחצו כאן.

 

ניוזלטר אמנות – קנבס המדבר

מוזמנים להרשם לניוזלטר של מחלקת אמנות לעדכונים ומידע נוסף.

 

* העמותה שומרת לעצמה את שיקול הדעת המוחלט לאשר או שלא לאשר כל מיצב, או להציב תנאים או דרישות לאישור המיצב