אודות העמותה

עמותת מידברן הוקמה בשנת 2012 לאחר מספר אירועי ברן לא רשמיים שהופקו על ידי גרעין מתנדבים. העמותה משמשת כמייצגת הרשמית מול הרשויות השונות ולצורך ניהול כספים במטרה להגשים את חזון הקהילה ולקדם, להפיץ ולמסד את תרבותה. לקריאה נוספת, ניתן להסתכל בבלוג פוסט.

חזון העמותה

“לעודד וליצור מרחבים חווייתיים מבוססי השתתפות, המעוררים השראה ומניעים להתפתחות חברתית, סביבתית ותרבותית”

מבנה העמותה

midburn_organization_chart

אסיפה כללית

האסיפה הכללית הינה כינוס של כלל חברי העמותה. האסיפה מוסמכת לבצע שינויים בתקנון העמותה, לבחור את חברי הוועד וחברי ועדת הביקורת, להחליט על שינוי מטרות העמותה, הוצאת חברים מתוך העמותה ועוד. לכל חבר עמותה יש קול אחד באסיפה הכללית.

ועד מנהל

הוועד המנהל מונה 5 חברים אשר נבחרו על-ידי האסיפה הכללית ותפקידם לנהל את פעילות העמותה. חברי הוועד המנהל אינם מקבלים שכר, והם מהווים את המנהיגות המתנדבת של העמותה אשר תפקידה בין היתר ליישם את החלטות האסיפה הכללית ולקבוע את מדיניות העמותה בכפוף להחלטות האסיפה הכללית. תפקידי הוועד המנהל כוללים אישור תוכנית עבודה ותקציב, קביעת עקרונות למימון, בקרה תקופתית על פעילות העמותה – תכנון מול ביצוע, מינוי, הערכה ופיטורין של מנכ”ל העמותה והצוות הבכיר ואישור הדוח הכספי והבאתו לאסיפה הכללית.

בנוסף, אחראי הוועד כל ניסוח החזון והתווית התוכנית האסטרטגית של הארגון, השתתפות במאמץ גיוס המשאבים לארגון, ייצוג הארגון מול קובעי מדיניות, תורמים ואחרים וחניכה וליווי של חברי ועד מנהל חדשים.

חברי הוועד המנהל (נבחרו ב- 11 בנובמבר 2015)

עדן אוריון – יו”ר הוועד המנהל
עדן אוריון, 53, נשוי לאורי, אבא ליואב (25) ושירה (22). גר בקורנית (ישוב קהילתי בגליל). יו״ר הוועד המנהל של עמותת מידברן. לפני כן, חבר ועד מנהל, חבר ועדת ביקורת, מנהל תחום מחנות נושא. הכשרה: תואר ראשון בהנדסה – הטכניון, תואר ראשון באמנות – אוניברסיטת חיפה. עובד באוניברסיטת חיפה ומרכז את תחום המולטימדיה והקמת אתרים באגף המחשוב ומערכות המידע. חובב אסטרונומיה, מקיים תצפיות ציבוריות לרוב ורודף עפיפונים מושבע. רב-סרן במיל׳, בוגר יחידות מובחרות בצה״ל.

ענת פרנקל
ענת פרנקל, 38, נשואה לפביאן ואמא לפלג וגפן. גרה בראשון לציון.
חברת ועד המנהל של עמותת מידברן, פעילה בקהילת מידברן משנת 2012,אדריכלית העיר ‘מידברן’ ומנהלת מחלקת תכנון ומיקום עיר בצוות הפקת האירוע מתחילת דרכו. חברה בצוות תכנון פרויקט “יד ההשראה” שהוצג באירוע  הברנינג מן בשנת 2013. סיימה לימודי ארכיטקטורה בהצטיינות באוניברסיטת תל-אביב. אדריכלית ומעצבת ובעלת משרד אדריכלים. בשנים 2005-2009 הקימה את ׳גרפיט׳ המכינה לעיצוב ואדריכלות.

טל שחר
טל שחר, 38, אמא ליהלי, ירדן ואופק. מתגוררת בכפר סבא וברנרית מאז האוקטוברן (2012). בעשור האחרון פעילה בעמותות וקהילות שונות. במידברן ההתנדבות התחילה ברמת הקמפ ומשם להפקה,, מחלקת לוגיסטיקה במידברן 2016 וכיום חברה בוועד המנהל. בעבודתה, מנהלת פרוייקטים בכירה. כיום מובילה את תחום ה- Lean development במחלקת המחקר והפיתוח של חברת HP indigo. הטמעת שינוי ארגוני שבבסיסו תהליכי פיתוח המונעים מכוחן של קבוצות העבודה ע”י הגברת שיתוף הפעולה והידע שצוברים החברים בהן. בעלת תואר ראשון בהצטיינות בפיסיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב. מאמינה גדולה בעשייה מתוך הנאה וביכולת האינסופית של הקהילה המופלאה שלנו.

יפעת גולן
יפעת גולן, 39, רווקה מתגוררת ביפו, מידברנרית מאז האוקטוברן. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בייעוץ ארגוני. מאמינה גדולה בקהילות ובכוח שלהן, ודוגלת בעשייה כערך מרכזי בחייה. התנדבה ועבדה בעמותות בעבר, אך בשנים האחרונות התמכרה ומתנדבת במידברן בתפקידי הפקה שונים – ביניהם ניהלה את השער במידברן 2014, ניהלה את מחלקת אמנות במידברן 2015, כיהנה בוועדת הביקורת של העמותה וכיום חברה בוועד המנהל. עובדת בחברת TEVA בתחום מערכות המידע, מקימה מערך הדרכה גלובלי להטמעת של מערכת הליבה של הארגון וכדי לאזן בין העולמות (מחוללת) רוקדת מחול סופי.

ארז צליק
ארז צליק, 52, חי בתל-אביב ומרגיש בה הכי בבית. חולם על נאוודה כבר שנים ומעורב בקהילה מאז האוקטו-ברן (2012). מאז שאני זוכר את עצמי אני מעורב בחיים החברתיים והפוליטיים ומלווה עמותות, יוזמות ותנועות בכל מיני כובעים. במידברן התחלתי בעזרה והקמה של מיצבי אומנות (בבואה, אפיג’י, HOWHOUSE) ובהקמה וארגון המחנה. בשנה האחרונה תמכתי בכל מיני פעולות של העמותה והפקה, וכיום חבר בוועד המנהל. בעבודה אני עוסק בתחום של חדשנות ויצירתיות, ומנחה תהליכי חשיבה במגוון רחב של תחומים: פתרון בעיות, אסטרטגיה, שיווק, טכנולוגיה, חינוך ועוד. אני עובד בחברה בשם SIT שמובילה תהליכים שכאלה בכל העולם. אני מתפעם מכמות ואיכות העשייה שלנו במידברן וחושב שעשרת העקרונות הם נקודת ההתחלה והמסגרת הטובה ביותר גם לקהילה שלנו וגם לי באופן אישי.

ועדת ביקורת

חוק העמותות (התש”ם-1980) קובע כי העמותה חייבת בוועדת ביקורת. חברי ועדת ביקורת נבחרים מבין חברי העמותה על ידי האסיפה הכללית, כך שוועדת ביקורת הינה גוף בלתי תלוי במוסדות העמותה, מלבד האסיפה הכללית אליה היא מחויבת בדיווח. להלן תפקידי ועדת ביקורת כפי שהם מוגדרים בחוק:

  • לבדוק את תקינות פעולות העמותה ומוסדותיה, לרבות התאמת פעולות העמותה למטרותיה;
  • לבדוק את השגת יעדי העמותה ביעילות ובחיסכון;
  • לעקוב אחר ביצוע החלטות האסיפה הכללית והוועד;
  • לעמוד על ליקויים בניהול העמותה, בין השאר תוך התייעצות עם רואה החשבון שלה, ככל שמונו, ולהציע לוועד דרכים לתיקונם.
  • לבדוק את ענייניה הכספיים של העמותה, את פנקסי החשבונות שלה ואת תשלומי השכר בה, לרבות ייעוד כספי העמותה לקידום מטרותיה;
  • לבדוק כל נושא אחר הקשור לפעילותה של העמותה;
  • לקבוע הסדרים לגבי אופן הטיפול בתלונות של עובדי העמותה בקשר לליקויים בניהול ענייניה ולגבי ההגנה שתינתן לעובדים שהתלוננו כאמור;

הוועדה תבדוק ותבחן כל פנייה או תלונה שתישלח אליה ותקפיד לעקוב אחר פעילות ההנהלה והוועד המנהל תוך שימת דגש על אופן קבלת ההחלטות ודרך ביצוען. במהלך הפעילות השוטפת, על פי החלטת הוועדה ובהתאם לנסיבות, יכולה הוועדה לפרסם את ממצאיה בכל אמצעי שתמצא לנכון.

במסגרת האסיפות הכלליות השנתיות (אסיפות מן המניין) תגיש ועדת הביקורת דוח לחברי העמותה. במסגרת הדוח תסכם הוועדה את פעילותה ואת ממצאיה במהלך התקופה שחלפה, תוך אזכור אירועים חריגים (חיוביים ושליליים) וכן המלצות לשיפור ותיקון בעתיד.

פניות לוועדת ביקורת

פניות תתקבלנה מכלל חברי קהילת מידברן בכל הקשור לנושאים המפורטים לעיל. הוועדה מתחייבת לתת מענה ראשוני בתוך 7 ימים מרגע הגשת הפניה. שימו לב כי פניות אנונימיות לא יטופלו.

בטרם הפנייה לוועדת ביקורת, אנו ממליצים לבחון אפשרות לפנות לוועד המנהל של העמותה. בכל מקרה, הוועדה שומרת לעצמה את הזכות להעביר את הטיפול בפניה לוועד המנהל, אלא אם כן תתבקש אחרת במפורש על-ידי מגיש הפניה. כמו כן, נדגיש כי בעמותה קיים מערך לטיפול בפניות שוטפות ולמענה על שאלות בנושאי כרטוס, כספים וכדומה, כמפורט בעמוד יצירת קשר. אנא ודאו טרם הפנייה כי פנייתכם מופנית לגורם המטפל המתאים.

למילוי טופס פנייה לוועדת ביקורת.

חברי ועדת הביקורת (נבחרו ב- 15 במאי 2016)

תומר לוי – יו”ר ועדת ביקורת
תומר לוי, יליד 1973, נשוי לפירי ואבא לעלמה, דנה וליה. מתגורר במושב שדה ורבורג. יזם חברתי מזה כ- 20 שנה כולל ניסיון במגוון תפקידי ניהול במגזר השלישי (מלכ”רים). בעברו התעסוקתי היה מנהל חטיבת העיתונות והאינטרנט בקבוצת יפעת מידע תקשורתי, סמנכ”ל שיווק באיל מקיאג’ ותפקידי ניהול נוספים. כיום בעליה של חברת בלוטה הגברה ותאורה ומתנדב בעמותת מידברן.

אסף כץ

נושאי משרה

עמותת מידברן מעסיקה מספר נושאי משרה, אשר אחראים על ניהול ותפעול העמותה לאורך השנה כולה:

ניר אדן – מנכ”ל
ניר אדן, 39, אב לשניים, נועם (5) ואופק (9), תושב שדה ורבורג. כיום מנכ”ל עמותת מידברן ונציג אזורי של ברנינג מן בישראל. מנהל את עמותת מידברן מזה 4 שנים מתוכן 3 שנים בהתנדבות. משתתף בפרויקט הברנינג מן מזה 15 שנים. הכשרה: מפיק. ניסיון תעסוקתי: סמנכ”ל תפעול ב- Hoodies / Carolina Lemke / Top Ten, פרויקטור ומפיק אירועים, שירות ביחידת קצה של משהב”ט, שירות ביחידה מובחרת בצה”ל. שכיר בעמותה.

איתמר כהן – סמנכ”ל תפעול
איתמר כהן, “חומד”, 32, גר בנוה מונסון עם אשתו דריה ופרופי החתול. כיום סמנכ”ל תפעול וכספים של עמותת מידברן. שירת כמדריך חובשים בצבא. לאחר השחרור ב- 2006 טס להדריך במחנה קיץ מטעם הסוכנות היהודית בארה”ב ושם ביקר בברנינג מן בפעם הראשונה (וחזר שוב ב- 2007). בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ותאטרון מאוניברסיטת תל אביב וניסיון של 3 שנים כאנליסט נתונים בתעשיית הפרסום האלקטרוני. חבר מייסד של עמותת מידברן ועד ליולי 2015 תפקד בתור גזבר העמותה בהתנדבות. בעל ניסיון נרחב בהדרכה, ניהול מתנדבים והפקות לוגיסטיות מורכבות. שכיר בעמותה.

גיורא ישראל – מנהל תחום קשרים אסטרטגיים
גיורא ישראל, 33, נשוי להדס, גר בנווה שלום, ירושלמי במהות. ברנר משנת 2009. כיום מנהל הקשרים האסטרטגיים של מידברן. מפיק, יזם, איש עסקים ומנחה מדיטציה. בעל 15 שנות ניסיון בהפקה. בעבר בעלים, מנכ״ל וסמנכ״ל שיווק בחברות המדיה טלסקרין וערוץ הסטודנטים. מספק ייעוץ אסטרטגי לגופים וארגונים שונים. פעיל חברתי. מסתובב כדי ג׳י בעולם. בעל תואר ראשון בהצטיינות במנהל עסקים. קצין משטרה בהסמכה. שכיר בעמותה.

מיטל אלבז
מיטל אלבז, ילידת 1986, רווקה ומתגוררת בבת-ים (העיר המאמצת של מידברן). בוגרת תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. בעלת ניסיון בביקורת דוחות כספיים ויעוץ ממשרדי רואי חשבון שונים. במידברן 2016 הייתה שותפה להקמת החב”ק (חדר הבקרה) של העיר והובילה במסגרתו את צוות כתיבת הנהלים. בנוסף מתנדבת כנוודית בקהילה.

חברות בעמותה

חברים חדשים הרוצים להצטרף לעמותה ואשר תרמו בצורה משמעותית לפרויקטים של העמותה בעבר, ואשר יתחייבו להיות פעילים בעמותה, לתרום מזמנם, מכישוריהם ויכולותיהם, יוכלו להגיש בקשה להצטרף לעמותה ועניינם יידון בישיבת ועד העמותה. החברות בעמותה מותנית בתשלום דמי החבר השנתיים.

הצטרפות לעמותה

על מנת להצטרף כחבר עמותה, יש להוריד את טופס הבקשה להצטרפות לעמותה (תכנסו מהמחשב, לא מהנייד). את השדות בעמוד הראשון יש למלא באמצעות המחשב ואת העמוד השני יש למלא בכתב יד, לחתום ולצרף צילום של תעודה מזהה. את שלושת הדפים יש לשלוח בדואר אל: עמותת מידברן, מקור חיים 23, תל אביב, או לסרוק (באיכות טובה) ולשלוח בדואר אלקטרוני לכתובת amuta@midburn.org.

שימו לב – עקב באג בדפדפן כרום, אם תנסו למלא את השדות בקובץ מתוך הדפדפן עצמו – תקבלו ג’יבריש. יש לשמור את הקובץ למחשב ולפתוח אותו מחוץ לדפדפן מתוך התיקייה שבה שמרתם את הקובץ. לא הצלחתם למלא במחשב? מלאו את הטופס בכתב יד ברור.

טופס הבקשה עובר תהליך של בדיקה ואישור על ידי ועד העמותה. במידה ובקשתכם אושרה תקבלו הודעת דואר אלקטרוני עם קישור לתשלום דמי החבר. חברותכם לעמותה נכנסת לתוקף רק לאחר שהשלמתם את תהליך התשלום.

דמי החבר השנתיים נקבעו על 120 ש”ח לשנה קלנדרית, זאת אומרת שהתשלום בעבור שנה המתחילה ב- 1 בינואר ומסתיימת ב- 31 בדצמבר, ואינו תלוי במועד ההצטרפות בפועל. בשנת 2016 יגבו סכום מופחת של 60 ש”ח בלבד.

מסמכים חשובים

תקנון העמותה

העמותה מתנהלת על-פי התקנון המצוי של רשם העמותות. תקנון העמותה עודכן ואושר על-ידי האסיפה הכללית ביום 11 לנובמבר 2015, וממתין לאישור של רשם העמותות. ניתן להורדה כאן.

פרוטוקלים

2016

2015