שאלות ותשובות בנושא אמנות

WHAT IS ART?

אני רוצה לעזור בפרויקט. האם תוכלו לקשר אותי לפרויקטים שצריכים עזרה?

אמני מידברן הקימו שתי קבוצות בפייסבוק: גילדת האמנים והמאיץ לאמנות מידברן, בהן תוכל להציע את כישוריך לפרויקטים קיימים.

יש לי רעיון מעולה, אבל אני לא יודע מאיפה להתחיל. האם אפשר להעביר אותו למחלקת אמנות שתעשה אותו?

מחלקת אמנות אינה בונה מיצבים אלא עוזרת לאמנים להביא את היצירות שלהם לפלאייה. השלב הראשון לתהליך זה הינו הרשמה בטופס הנפת השרביט. בהמשך תקבלו מידע נוסף שיסייע לכם לקדם את הפרוייקט שלכם ולהגיע עימו לפלאייה.

ממליצים לכם בחום אש להתחבר לתכנית המאיץ לאמנות. זוהי יוזמה של חברי קהילת האמנים של מידברן במסגרתה מתקיימים מפגשים לליווי מקצועי, שיתוף ידע ומתקדמים יחד בתהליך.  

יש כל כך הרבה עבודה! איך אצליח לזכור הכל?!

מחלקת האמנות תעביר לאמנים מידע מסודר בניוזלטר על לוחות הזמנים והדרישות השונות בהם יצטרכו האמנים לעמוד. עליכם להיות אחראיים ללוח הזמנים שלכם ולניהול העבודה.  

האם ניתן להציג צילומים באירוע? או שמדובר במיצבים פיסוליים בלבד?

צילומים, או כל סוג של אמנות, בהחלט יכולים להיות מוצבים באירוע, אך האמן אשר מציג אותם צריך לתת את הדעת ולטפל בכל המרכיבים הקשורים להצבתם והצגתם. זה הזמן לצאת מהקופסה.

אני רוצה לקיים מופע במהלך האירוע. האם אני יכול להגיש בקשה למלגה?

אם ברצונכם להציג מיצב (installation) אמנותי על הפלייה, מחלקת האמנות היא הכתובת להמשך הדרך.

אם מדובר במיצג (performance) – הופעה מוזיקלית\הצגה\מחול\פרפורמנס וכדומה – צרו קשר עם אנשי הסלון. אתם יכולים גם לשתף פעולה עם אמני מיצב או מחנות נושא.

אני רוצה להביא אמנות לפלאיה ואין לי צורך במלגה. איך עושים את זה?

הנחיות הרישוי והבטיחות באירוע וצורכי ההפקה מחייבים את כולם. עליך למלא את טופס הנפת השרביט ולעבור את תהליך רישום הפרוייקט במלואו. בסעיף אופציית המימון אתה מוזמן למלא “יש לי את כל המימון הדרוש לפרויקט”.

SUPPORT@MIDBURN

מה הקריטריונים הדרושים כדי לקבל מלגה לאמנות ?

הקריטריונים לקבלת מלגות מקרן האמנות לשנת 2016 טרם פורסמו.
אתם מוזמנים בינתיים לעיין בקריטריונים של 2015

מתי אקבל את כספי המלגה?
את כספי המלגה תקבלו אחרי עמידה בכל אחד מהקריטריונים הכתובים ומבחינת זמן עד 45 יום מתום האירוע.

מה עלול למנוע ממני לקבל את המלגה בסוף האירוע?

על האמן מוטלת האחריות להביא לאירוע את המיצב כפי שתואר בהגשת הבקשה למלגה. המלגה תיפגע/תישלל במצבים בהם יישאר חשל”ש בשטח, יוקם מיצב שונה בתכלית מזה שהוצג בבקשה למלגה. התנאים המלאים יפורטו בהסכם האמנים שיחתם עם קבלת המלגה.

האם תסופק תאורה למיצב או חיבור של חשמל להפעלתו?  
בעל המיצב ידאג לכל. אנחנו לא מספקים תאורה לאף מיצב. אנחנו נספק נקודת חשמל בהספק של 1500 וואט בשעות החשיכה עד הזריחה – בעיקר מבחינה בטיחותית. מיצב שרוצה חשמל 24/7 או הספק גבוה יותר – הדבר יהיה כרוך בתשלום (יתואם מול ספק תשתיות החשמל בהמשך).

האם יש טרקטור או מנוף שאני יכול להשתמש בו או שגם את זה אני צריך להזמין לבד?

יש, אך יש צורך לתאם מראש את צרכי הצמ”ה (ציוד מכאני הנדסי) עם מחלקת אמנות. שימו לב ללוח הזמנים ולמועדי סגירת ההרשמה לצמ”ה והיו ערניים לקדם את צורכיכם מול מחלקת אמנות כדי שנוכל לסייע לכם.

האם תוכלו לעזור לנו בשינוע הפרויקט?

באחריותכם לשנע את פרויקט האמנות אל שטח האירוע וממנו. אתם יכולים להשתמש בכספי המלגה כדי לממן את השינוע או כל אספקט אחר בפרויקט. המלצתנו: השתמשו בכוח הקהילתי! שתפו פעולה עם אמנים ומחנות נושא ותוכלו לחסוך הרבה כסף.

האם יהיו אנשים שיוכלו לסייע בבניית המיצב והקמתו בשטח?

על כל אמן מוטלת האחריות לגייס מתנדבים לפרויקט שלו. מחלקת אמנות תשתדל לסייע בהגברת החשיפה לפרויקטים באמצעי התקשורת הקהילתיים, כך שמתנדבים פוטנציאליים יוכלו לפנות אליכם.

AND WE GONNA LET IT BURN 

אני מעוניין לשרוף את המיצב שלי בסוף האירוע. מה עליי לעשות?

כל מיצב שמתוכנן להישרף מחויב להיות מתואם מראש עם ההפקה ובכל מקרה אין כל התחייבות לכך שהשרפה תאושר, למשל במידה ותנאי מזג האוויר לא יאפשרו זאת.

לפני האירוע תידרשו למלא טופס שריפה המגדיר את נוהל השריפה. העמידה בדרישות הבטיחות, תכנון השריפה, החומרים, תפעול השריפה וטיפול בחשל”ש (חומר שלא שייך) הינם באחריותכם. צוות מחלקת אמנות יהיה אחראי על תיאום השרפה בין האמן לגורמי כיבוי האש והפקת האירוע וידאג להעביר לכם את התנאים מפורט ומוקדם ככל האפשר כדי שהכל יעבור בשלום.