המדריך המלא ליצירת אמנות

שימו לב! הפרטים בעמוד נכונים למידברן 2016, כל הפרטים לקראת מידברן 2017 יעודכנו בקרוב.

אז החלטתם להביא אמנות למידברן…

ראשית – החלטתם נכון. המסע ארוך ומורכב, אך הקסם שבאמנות לא נוצר בהנפת שרביט, אלא בעמל כפיים, התחייבות ומסירות. זה לא הכי פשוט בעולם, אבל אתם שואלים האם זה שווה את זה?

ובכן, אתם בעמדה של בוראי מציאות. מעצבי חוויה. מביעי עמדה. אנשי היצירה ומרכיבי התוכן. המתנה שלכם תהפוך לזיכרונות של הרבה מאוד אנשים. היא תגדל מעבר לכוונה הפשוטה (או המורכבת) שלכם, ותהפוך להיות נחלת הכלל – נתונה לפרשנות רגשית, אישית, חווייתית, של משתתפי האירוע. זיכרו זאת בעצמכם לאורך הדרך כי זה גדול מהחיים. ענינו לכם לשאלה?

ואם צריך טיפ וחצי לקוסם המתחיל…

תדחקו את הגבולות, אך אל תאבדו שליטה. תעשו דברים שהם רק קצת יותר ממה שאתם חושבים שאתם מסוגלים ותאמינו בעצמכם – כי אנחנו מאמינים. אל תשכחו לעולם שאתם חלק מקהילה אדירה וכל יכולה. מיצאו את הדרך לאנשים, מיצאו שותפים לדרך, עשו דברים ביחד והסתמכו רק על עצמכם.

אז איך זה הולך להיראות?

התהליך שלנו עובר דרך מספר שלבים:

שלב א’ – הנפת השרביט

זהו טופס ראשוני שתכליתו הצהרת כוונתו של אמן או קבוצת האמנים להקים פרוייקט אמנות בארוע. מרגע שתמלאו אותו תיכנסו לתהליך מול מחלקת האמנות ששיאו בהצבת האמנות שלכם על הפלאייה!

טופס הגשת הבקשה כולל:

  • שם היצירה
  • מוביל הפרוייקט
  • טלפון
  • כתובת מייל
  • שם האמן/קבוצת האמנות
  • על האמן
  • תיאור קצר של המיצב

שלב ב’ – החוש השישי // איפיון הפרוייקט

בשלב זה נבקש לקבל פרטים מדוייקים יותר על המיצב ועל אופן הטיפול שלכם במגוון האספקטים של הפרוייקט.

מה הגודל שלו, איך הוא נראה, כיצד הוא נראה בלילה, איזה מקום ממלא הסאונד במיצב והאם הוא עושה שימוש באש. נושאים אלה עשויים לכלול היערכות מיוחדת, ולכן אנו רוצים לדעת זאת כבר בהתחלה. כמו כן, כל אלה הם מרכיבי התוכן של הפרוייקט המייצרים עבורו עומק ודיוק.

שלב ג’ – מרכיבי השיקוי // ניהול הפרוייקט

השלב הזה הוא בעיקר בשבילכם. הוא נועד בכדי לעשות סדר בצרכים שלכם וכדי לאפשר לנו לעקוב אחר ההתקדמות של הפרוייקט. זהו גם השלב שבסופו אמורים להיות לכם כל הנתונים הנדרשים כדי להגיש מלגה, ולהתמודד עם ניהול הפרוייקט.

הכי חשוב מהכל – תכננו מראש לוח זמנים שמשאיר לכם מרווח נשימה ומרחב טעות. ת-מ-י-ד תהיינה הפתעות. הקדישו מחשבה יתרה לניהול ותכנון נכון של העלויות, והקפידו לכלול הכל ולאפשר לעצמכם גמישות.

שלב ד’ – טרנספורמציה // תיק הבטיחות

אירוע רב משתתפים כמו מידברן מחוייב לשמור על שלומם של הבאים בשעריו, ולעבור הליך רישוי מול גורמי החוק. הפרטים המלאים שנצטרך לקבל מכם נמצאים בבירור וניסוח, וכוללים נהלי בטיחות בעבודה, מפרט קונסטרוקטיבי לאישור, דרישות לבטיחות בחשמל, התייחסויות לבטיחות למשתמש ונהלים ודרישות לבטיחות באש. לכשיוכשרו נשתף אתכם בהם במלואם.

שימו לב! מיצבים שלא יעמדו במועד הגשת תיקי הבטיחות לא יוכלו להגיע אל הפלאייה. זהו תנאי בסיסי והכרחי שאינו תלוי בנו, ולאחריו לא נוכל לקבל מיצבים נוספים. אל תגידו שלא אמרנו.  

שלב ה’ – התכווננות // הכנה לשטח

בשלב הזה אתם כבר כנראה עסוקים מאוד עם העבודה על הפרוייקט שלכם, ואנחנו האחרונים שרוצים להציק, אז רק תיקחו בחשבון שיש כמה דברים פשוטים שאנחנו חייבים לדעת כדי לתת שכשנגיע למדבר הכל יהיה מדוייק יותר: איפה חשוב לכם להציב את האמנות שלכם, איך אתם רוצים להיות מוצגים בתוכניה, מהי תוכנית העבודה שלכם לשטח, תיאום צמ”ה (ציוד מכאני הנדסי), תיק שריפה (לנשרפים) ותוכנית פירוק וחשל”ש.