אדם וחווה: אסנטרופיה

זוהר שואף

אדם וחוה הם נציגים מקריים של כלל האנושות. הם שונים פיזית אבל שווים ערכית. הם לא נאהבים ואינם שונאים. הם פה ביחד לטוב ולרע, במקרה. הם שותפים, לדרך, לגורל, למאבק, להישרדות.הם שותפים לצמיחה, להתפתחות, להתעצמות, וגם להתעלות. אדם וחוה שלי, מתעלים מעל המגבלות שלהם, מעל גסות החומר ממנו הם עשויים ומעל דלות הקיום היומיומי. הם נאבקים להתגבש לידי משמעות מתוך המקריות חסרת הצורה של החומר.הם מחפשים זהות בערימת החומר האנונימית. הם מצליחים לרגע, להרף עין, להתרומם לכדי דימוי שיש בו משמעות, לרגע אחד הם נישאים מעל מדבר הקיום המקרי שבו אנחנו חיים. אדם וחוה מתעלים מעל נטייתם של הדברים, כל הדברים, להתפורר, להיות בתוהו. ולרגע קצר אחד, הם מצליחים. עד השריפה. המיצב היה האפיג'י של מידברן 2015 והתנשא לגובה מרשים של 20 מטרים. עשוי כולו מעץ גולמי בלתי מהוקצע.

מקדש האחד

איתמר פלוג'ה וליאור פלג

מקדש האחד הוא ייצוגיות של עולמו הפנימי של האדם. האדם מגיע אל המקדש, הוא נכנס לתוך עצמו, הוא בא להתבונן בעולמו הפנימי. המבנה עצמו מכיל 7 חללים שמקבילים לשבעת היסודות האישיים של האדם. מבנה המקדש בא לדמות גם גוף מרכבה, טורס.
במידברן 2015 המקדש היווה מקום מפגש, התייחדות, שמחה ועצב למשתתפי האירוע ואף נערכו בו חתונות ואירועים שונים.

אחד:לאינסוף

עודד רז

מיצב דיגיטלי אינטראקטיבי שמאפשר לטוס לעומקם של עולמות פרקטליים מרהיבים - עצמים מתמטיים בעלי מורכבות אינסופית. במובנים רבים, חוויית הטיסה שקולה ל'ריקוד-ויזואלי'. בדומה למחול, הטייסים מביעים את עצמם בדרך ייחודית, מיידית וחד-פעמית אחת מתוך אינסוף אפשרויות. בנוסף על היופי ועל הצבעוניות שעומדים בפני עצמם, הגיאומטריה הפרקטלית אף ממחישה כיצד כללים פשוטים יכולים ליצור מורכבות אינסופית, שמהדהדת בכל הרבדים של עולם הטבע. המיצב הוא צלילה לקו הגבול המפותל שבין זמן-אמת וחישוב-מראש, בין הדיגיטלי והאנלוגי, המתמטי והאמנותי, הממוחשב והאנושי.

פרמידת אור

ענבל מנדס פלור

המסר תואם את התמה של התעלות. מבקרים במיצב יכלו לשהות בתוך המיצב ולעבור תמורות רוחניות של דימיון, חלום, תחושות ורגשות רב חושיות. המיצב הנו פירמידה על בסיס קונסטרוקציית עץ, הקירות הן מבד קאנווס המצוייר בציורי אולטרה סגול מצידו הפנימי ומואר בלילה בתאורת לדים כחולים.

מצפה קטן במדבר

עדן אוריון

הצפיה בכוכבים, מעבר לזה שמקרבת אלינו את הדברים הרחוקים ביותר, משמשת גם ככלי להסתכל על העבר שלנו. כל זאת קורה במיוחד כאשר צופים בגלקסיות המרוחקות מליוני ועשרות מליוני שנות אור מעמנו, והצפייה בהן דרך טלסקופ שקולה לצפייה בתקופת הדינוזאורים בשידור חי! מצפה כוכבים הוא מבנה המשמש כבית לטלסקופ - המכשיר שמאפשר לנו להביט לעבר המרחק והעבר. הוא מקדש את הפעולה מצד אחד ובאופן פרקטי, מאפשר יותר ״חושך״ הדרוש לנו בעת צפיה בגרמי שמים חוורים.

טוטמים

משה ברגר

חיבור למיתולוגיה מקומית. על הטוטם מופיעים סמלים הלקוחים מהארכיאולוגיה והתרבות הכנענית והעברית הקדומה, וסיפורי המקרא החל בכונתילת עג'רוד שבסיני, דרך מטמון נחל משמר וכלה במימצאים ארכיאולוגיים מאוחרים יותר. בריאת האדם והעולם, עקידת יצחק, חלום יעקוב וחלום יוסף, ועוד.
בחלק העליון של הטוטם הגבוה שתי דמויות יוצאות מגוף אחד, הסיפור הקדום המצוי בתלמוד על בריאת האדם מאנדרוגינוס. לדמות שני גופים וידיים מושטות למטה ולמעלה.
גובה הטוטם הגבוה ביותר הוא 4 מטרים.

Chakra Dome

ידין קפלינסקי

המיצב מהווה מרחב שבו מוסיקה וריפוי נפגשים. בתוך הדום מספר תופי אוברטון ועוד פסלי נגינה גדולים (בצורת פטריות) מהם ניתן להפיק צלילי אוברטון גם כן. הכלים מכוונים לפי מחקריה של דר ברברה ברנן (פיסקאית החוקרת את שדה האנרגיה של גוף האדם) לתדרים המדויקים של הצ'קרות. מערכת תאורה מתרגמת כל צליל של צ'קרה לצבע התואם לה.

Fluid Self

שלומי מיר וקבוצת פוגארה

מיצב אמנותי, אינטראקטיבי, גדול-מימדים המדמה מוח יוצר. משתתפי המיצב חוקרים וחווים את המכניקה הפנימית של המוח בצורה אינטראקטיבית ורב-חושית תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. המיצב מאפשר לראות, לשמוע ולגעת במידע הזורם בין מערכות המוח. דרך כך, יכול המשתתף לחוות את הגבול בין הנסתר לגלוי בתודעה היוצר את האני.
המיצב הוא ביומימטי; לוקח השראה מהביולוגיה ומההבנה המדעית של מערכות המוח. המיצב הינו תוצר של עבודת מחקר ושיתוף פעולה מדעי עם חוקרי מוח.

Hapi Experience

Hapi

פסל מתנפח בדמות פרח לוטוס.

PsycheLEDic

מתן הראל

מיצב אמנות הדורש ומאפשר השתתפות פעילה של מספר רב של אנשים ומהווה במובן מסויים גלריה אינטרקטיבית אשר העבודות בה מוצגות לשבריר השניה וחולפות מבעד לטובת דימויים נוספים. האובייקט המסתובב (הקרוסלה) נבנה מברזל ומאפשר למספר אנשים לקחת חלק בחוויה בו זמנית.

מי אני

יערה הרלינג

כורסא מול מראת גוף גדולה. על המראה כיתוב קבוע או מתחלף (מגנטים) עם שאלות קיומיות.
המיצב מבקש לספק הזדמנות להתבוננות עצמית ולתהייה - מי אני? בכך אולי תתאפשר הבנה מעבר והתעלות.

טטאדרון Thetadron

הראל בן נון InLight.Me- הפקה וניהול, תכנון, בניה ויצירת חומרים ויזואליים.
איה שויד- הפקת היצירה המוזיקלית.

שם המיצב ״תטא-דרון״ מורכב מהמילה טטרהדרון (פירמידה) וגלי התטא.

פירמידה כמבנה מצרי קדוש הינה שער מעבר לעולם הבא עבור נשמת המת (הקבור בתוכה)  כמו גם מעבר האור מהשמש דרך הקדקוד אל אימא אדמה. ובכך, התטאדרון (מיצב עשוי תקליטים בצורת פירמידה) מהווה שער אל מימד אחר דרך יצירה מוזיקלית משולבת עם צלילים פסיכואקוסטיים (Binaural Beats).

התאורה אשר בוקעת מתוך הפירמידה, מגיבה לסאונד שבפנים ומזמינה את הצופה להיכנס אל פירמידת התקליטים לחוויה תודעתית רב חושית המשלבת מיפוי הקרנה תאורה וליטוף ע״י מאות פסי בד לבנים. בפנים תוכלו להקשיב ליצירה מוזיקלית בת 28 דקות,  היצירה משלבת טקסט, כלים אקוסטיים ואלקטרונים, תדרים ומהירויות משתנות בהתאם לאופי הגל. מכלול המרכיבים מייצרים חוויה רגשית ומדיטטיבית במודע ובתת מודע.

 

Come hither dear Playa inhabitants to our sparkling vinyl record pyramid in the middle of the desert. Inside, 190 Sqft floor is covered with mattresses and hundreds of hanged white soft cloth stripes that caresses you with every wind blow Dozens of LED lights that are synced with the pyramid’s sounds and vibrations by sound sensors. The surround musical creation emerges from all corners and is based on binaural beats, and alpha-delta-theta hilling waves. A visual projection is being mapped on the long cloth stripes from 2 corner projectors. The combination between all of the sensual elements is aimed to bring the participator into a meditative mystical state of mind.

The DONUT

מיקי מרטין

מיצב בצורת DONUT ענקי שמואר מבפנים ומתכווץ ונפתח בתאום עם האור והמוזיקה. המשתתפים מקבלים חווית אור עוצמתית מקרוב ומרחוק ויכולים לראות צורות ואפקטים מעניינים על גבי המיצב. 4000 לדים חכמים מותקנים במיצב ומופעלים ע"י בקר מיוחד.

 

A donut shaped moving structure feat. 4500 LEDs.
The DONUT is a big donut shapped kinetic art structure with 4500 addressable LEDs inbeded inside round tubes that are connected to 24 struts that all move together ..which makes the donut shape Expand and Retract

לרכוב על דרקון

נמרוד רגב

שני מתקנים זה לצד זה, בינהם ישב הדרקון שישמור על בייצים (סהכ שלושה דרקונים). משתתפים יכולים לעלות ולרכב על הדרקונים. בלילה מואר המיצב בלדים.

הדינוזאורים של הג'ונגל

ליאור בן ארי

3 דינוזאורים שנראים כשלדים גדולים בגובה של כ 3 מ' כל אחד. הדינוזאורים מורכבים מחוליות עשויות מקרטון. בלילה המיצב מואר בתאורה צבעונית מתחלפת שיוצרת תחושה שהם חיים.

תיבת תהודה - The Sound Box

גדי קונוונילה

ההדהוד השגרתי והכמעט מובן מאליו של קלאב מוסיקה בא למרחב המידברני. ההפרדה המלאכותית בין העולמות מטשטשת בתוך תיבת התהודה, אשר מפיקה מציאות שבה הברנרים נכנסים לתוך רמקול, מתחברים דרך הריקוד להוויית המועדון האורבני - וכך מפרקים את החיץ הקיים בין האני המידברני לאני האורבני. המיצב הינו מבנה מלבני בצורת רמקול ענק, שבתוכו מתקיימת מסיבה קטנה ואינטימית של כ- 40 רוקדים. הכניסה והיציאה של ברנרים, גלי הקול והאור כאחד היא דרך מרכז הרמקול שבחזית המיצב. על גבי רצפת החלל, שהיא רחבת הריקודים, תוצב עמדת התקליטן במפלס אחד עם הרוקדים. ליצירת חווית סאונד מיטבית רצפת החלל, הקירות והתקרה עשויים מחומרים בולעי קול כמו עץ, קרטון ובד.

הדרקון

אנה קנטרוביץ

מיצב אינטראקטיבי של דרקון סיני מעופף. הדרקון הסיני הוא חיה מיתית, סמל לחיי נצח, עוצמה, שגשוג והתעלות. הוא סמלו של הקיסר הצהוב (חואנג די) שחיבר בין כל השבטים הסיניים ובעצם יצר את האומה הסינית. מכאן גם נולד ריקוד הדרקון - שיתוף פעולה בין המון מפעילים שביחד מקימים את הדרקון לחיים. הוא מסמל את החיבור של המון אנשים כדי ליצור משהו גדול יותר ואת ההרמוניה הדרושה בין המפעילים. הדרקון במידברן יוכל להמריא רק עי שיתוף פעולה בין המשתתפים. ומכאן בא לחזק את התמה של התעלות ואת העקרונות של השתתפות ומאמץ קהילתי. הדרקון מורכב משורה של חוליות בצורת מתומנים, כל אחת מחוברת בחבלים לשורה של גלגלות שמקובעות במסגרות גבוהות. החוליות עטופות בצינור בד צבעוני, יהיה לו ראש (מעוצב מעיסת נייר), זנב וידיים/רגלים קטנות.
עי משיכה בחבלים (שיהיו נגישים בכל צד של הדרקון) יכולים המשתתפים להניע את הדרקון ולדמות תנועה של תעופה.

האורקל

לירון גביש ושוצי

האורקל, במיתולוגיה היוונית, מקום ובו האל משיב לשאלות שנשאל - לרוב לגבי העתיד. התשובה ניתנה באמצעות כוהן או כוהנת, ובדרך כלל ניסוחה מעורפל. המונח אורקל שימש גם ככינוי לכוהן עצמו. רוב האורקלים היו במקדשים, ובכל מקדש נערכו טקסים מיוחדים לפענוח תשובתו של האל.
שליטים ופשוטי העם ביקשו לעמוד על כוונות האלים ולנהוג בהתאם להן.
האורקל הוא מבנה עשוי גלילי קרטון המחוברים באמצעות מוטות עץ. המשתתף יכול להכנס למתחם ולהתחבט בשאלות קיומיות ואולי אף לקבל תשובות.

UP TO YOSH

יעל פוניזובסקי ברגלסון

תוכנית גנוזה של VJ יוש: מסיבה בכדור פורח. לצערנו יוש כבר לא איתנו. אבל הרעיון שלו נשאר ומומש לזכרו. כדור פורח מצויד במערכת טורבו סאונד ובמיטב הארט (כולל עמדת DJ ומקום ל 16 איש, צבעוני ביום, מואר בלדים ולייזרים מרהיבים בלילה). הכדור ריחף מעל מידברן במסיבה והיווה בעצמו מיצב אמנותי מרשים בשמי הפלאייה.

Life Cycle

מאיר סטרס

הפשטה של מונח הזמן. 36 קוביות פלסטיק בנפח קוב, מסודרות במעגל בקוטר, ופרוסות על היקפו במרחקים שווים. כל קובייה מונחת ומסובבת בזווית שונה ביחס. כל הגופים מחוברים למחשב תאורה ליצירת תאורה דינמית. האינטראקציה בין התאורות של כל הקוביות ומיקומיהן יוצרת תחושה שהקובייה מתגלגלת במרחב.

לא ברעש

יעקב משולם זוסיא

שולחן גבוה מאוד סביבו 8 מקומות ישיבה בקדמתו עמדת די ג׳י ועליו כלי קיבול המכילים את הסאונד של הדי ג׳י.

עץ הבאובב

דורון מוזס

עץ באובב ענק שמוריד גשם. מאחר ומדובר בקיץ חם בלב המדבר העץ מספק חוויה כמעט מיסטית ולגמרי לא צפויה.

FREE SPIRIT

טלי מרגלית וליאורה חיות זל

הלב הוא פרוייקט המבקש להנציח זכרה של ליאורה חיות. הלב, במראה של קן ציפורים ונקרא FREE SPIRIT,בתוכו מוקרנים קטעי וידאו-ארט שליאורה זל ערכה בחייה. הלב נעטף כולו בענפי גפן.

דגלים

נעה פז, דניאל שר

המיצב מורכב מחכות הפזורות ברחבי השטח, הן מקובעות לרצפה באמצעות משטחי בטון, ולהן מחוברים עפיפונים. מטרת המייצג ליצור חוויה סוריאליסטית של יצורים זרים המרחפים בשמי המדבר. כאשר מבחינים בהם מרחוק הם נראים כלהקת דגים השטה בין שאר המייצגים האחרים.

HeXaGONe

תום אידן

.מיצב אודיו אינטראקטיבי פסל המזמין את המשתתפים לבוא וליצור מוסיקה ביחד
הוא מורכב מ3 תחנות על גוף הפסל אשר כל אחת שולטת על אלמנט אחר במוסיקה ומזמינה אנשים לנגן ביחד המבנה הבסיסי מורכב ממשושה אשר משלוש צלעות שלו יוצאים משולשים אשר יוצרים את 3 התחנות

 

An art installation of an Interactive audio sculpture that invites the participants to imports and make music together It consists of three stations on the body of the statue which each controls a different element of music and invite people to play together the basic structure consists of the hexagon that three of his ribs out of triangles that form the three stations.

 

The Big Load

יותם שיפרוני

משחק בקנה המידה, הגבלה בין נוף לגוף, תרגום הרוח לתנועה. שרבולי רוח מדמים זרם של זרעונים על פני הנוף.

ענן שלום

לירון שלו

המיצב טומן בחובו את הפרדוקס של השלום בחומריות שנבחרה באווריריות של המיצב, מתוך נקודת מבטו של הצופה הנינוח (על המיצב ניתן לצפות בשכיבה על הגב) ומתוך ידיעה ששלום זה המצב האולטימטיבי שעדיין לא הושג ויש לפעול, להאמין ולחלום כדי להפכו לממשי וקרוב. מיצב/איזור מנוחה בגודל של 15 מטרים ובגובה של 12 מטרים שבמרכזו ענן מרחף (מדובר בקונסטרוקציה בצורת ענן עליה מולבשת רשת הסוואה לבנה. תחת לענן מרחב ישיבה/רביצה מעץ בגבהים שונים עליהם ניתן יהיה לטפס עם סולם כשבחלל/מרחב המיצב ספרים תלויים לרישום תפילות לשלום.

Disco Pendulum

נירי לוי

מיצב המורכב מכדורי דיסקו שבלילה מוארים עם לדים. המיצב מייצג זרימה, הרמוניה ויופי דרך תנועה שהיא בעצם אפקט פיזיקלי.

לוויתן

כרמל שפע

הלוויתן נולד מרעיון של חלל טיפולים בתדרים, צלילים המשפיעים על המוח / רגשות.
גם הלוויתנים מתקשרים כ 60 קמ זה מזה וטוענים שלהאזין לשירה שלהם מחזיר אותנו למקור העתיק שלנו .
החלל השנה הוקדש לנושא: אנשים ואהבה.

מקלות גשם

עדימי ברקמן

יצירת חוויה המדמה קולות של גשם במדבר. מספר מקלות גשם, הניתנים לתנועה (סיבוב) עי המשתתפים ויוצרים חוויה שמימית של גשם במדבר.

גן הפותות the pink garden

מיטל בר-נתן ואליאל תגר

המבקר נכנס לגן הפותות דרך שער הדגדגנים. הוא לא יכול שלא להבחין בתחת הענק והרך עם חור תחת ורוד עמוק וחינני. מימינו כפות רגליים ענקיות שמלטפות זו את זו . אשכול דגדגנים ששרוי על הדשא הסינטטי שנעים כל כך ברגליים וכמובן צמח סרחי הפין המצוי אשר גדל באזור מדברי ובעונת המידברן. מלבד החגיגה הנעימה הזו המבקר נהנה מצמח מטפס מצידו האחד של הגן לצידו האחר שמוסיף לאווירה של הטרופיות המשגעת.

T.A.R.D.I.S- The future of the human race

דניאל מינג'רסקי

מיצב בו המשתתף אינו מודע בתחילה לאן הוא מגיע, דבר היוצר סקרנות. הוא נכנס למכונת הזמן (שאינה נראית כך לכאורה) ורק לאחר שנכנס מתוודע לכך. המכונה מעיפה את המשתתף מספר פעמים אחורה בזמן עי קולות ותצוגה של תאריכים שונים ומציגה בפניו קטעים היסטוריים של התפתחות האדם והמכונה.

קאמרה אובסקורה

עמרי בראל

זוהי ווריאציה על סט צילום נודד/ סט הצילום הוא למעשה מצלמה עירומה וחשופה ללא גוף. רק מרכיביה הגולמיים של הצלמה מוצגים - המיצב הוא חווית צילום מלאה - מרגע הצילום עצמו , דרך חשיפת אמצעי הצילום - הדפסה אנלוגית - קונטקטים ונתינה. - הקאמרה היא חוויה דו כיוונית ואקט הצילום כולל בתוכו צלם ומצולם כשלשניהם חשיבות שווה ביצרת רגע הצילום ולמעשה ביצירת הדימוי. הסט הוא פלטפורמה לביטוי של אנשים, בו הם יכולים להביא את עצמם ולעשות ככל שעולה על רוחם. בעולם האינסטנט והסלפי' הרגע הזה בו מתעכבים על צילום (החשיפה אורכת בין שניה לכמה שניות) וחווים אקט כזה הוא נדיר ושייך לעולם הישן והטוב. ואין דבר מיוחד מלהחזיק את הרגע הזה בשני היידים - מה גם שמקבלים תוצאה סופית בהדפס כסף כמו פעם.

שנת שמיטה

בני רותם

מיטת תינוק, מורחבת בגודלה ומתאימה לגודל אדם מבוגר.
שכל אחד יוכל להיכנס אליה ולהרגיש עטוף ומוגן ותינוק למשך כמה זמן שירצה.
השם מכוון גם למיטה, גם לשינה, וגם כמובן לשנת שמיטה בארץ (2015).
בשנת השמיטה, היהודים עוצרים רגע את המרוץ של החיים והפרנסה, לא מעבדים את האדמה, ופשוט נהנים מפרותיה וסומכים על האל (או היקום) שלאחר מכן יהיה בסדר.

חסידים מרחפים - Transcending Chassids

גלעד גומק

הבעל שם טוב שייסד את תנועת החסידות ככל הנראה היה הברנר הראשון, מייצג אינטראקטיבי המזכיר לנו את היופי שיש ברוחניות, באמונה, בכל מה שנסתר מעינינו. עיינים להם ולא יראו אזניים להם ולא ישמעו. כאשר מגיעים עשרה משתתפים למיצב ולוחצים על הלחצנים מתחילה מוסיקה אותה האומנים אוצרים ויוצרים.

City To Go

אירין קוטמן לוי, לב בלכמן, עמית ויסבורד, אנה אוריצקי, אנה בלכמן, יואב קידישמן, ענת קורן, מאיה יאנשוק

אנו חיים בעולם בו תרבות הצריכה היא בעלייה מתמדת ואנו לא שמים לב איך כל מוצר שאנו צורכים דורש מצד היצרן השקעה רבה באריזתו ומצד שני הצרכן מקצר את זמן צריכתו. המציאות בה אנו חיים היום מאופיינת בתרבות TO GO , כלומר הכל זמני לשימוש חד פעמי, צריכה מהירה של אוכל, חוויות, ביגוד וכד'. בלי לשים לב אנו 'נארוז' את העיר. העיר המקופלת ממוקמת בסביבה טבעית (המדבר) ומסמלת את תרבות הצריכה של היום. הקונסטרוקציה עשויה עץ ועליה מעוגנים פנלים עליהם הדבקות אריזות של מוצרי צריכה  כמו מוצרי טיפוח, היגיינה, מזון וכו'.

 

We live in a world where consumerism is on the rise and everyday life move at a rapid pace. Everything is temporary and disposable - food, entertainment, experiences etc. Without noticing  we’ll end up packing our cities. The purpose of City to Go installation is to be a physical representation of this culture, and to express criticism of consumerism and wastefulness of our time. The folded city will be located in a real natural environment - The Playa in the center of the desert. The inside of the installation, the folded city, will be represented by reused packages of consumer products (e.g. toiletries, hygiene, food, etc.).

טריפונג

יותם אשר, גיל אור ויגאל לוין

מטרתו של הטריפונג הינה לצאת מהמלבן. כל חיינו שיחקנו פינג פונג לפי שולחן מלבני, ואין מקום טוב יותר ממידברן לשבור את המוסכמה הזו, לעשות טרנפורמציה קיצונית לשולחן המשחק שכוללת שחקן שלם נוסף, וכמו כן סט חוקים חדש לגמרי שאותו ניתן לעצב בכל פעם מחדש, על ידי השחקנים המזדמנים השונים.

הפניקס

דניאל קליין ותמר רבון

המיצב הינו פניקס ענקי, בעל שלד עשוי עץ. בתוך המבנה עומדת ביצה גדולה מברזל, הנחשפת במהלך שריפת המיצב, ובאופן כזה שהברזל מתלבן וזוהר. בנוסף, בתוך הביצה גוזל פניקס עשוי מזכוכית מחוסמת אשר מתגלה עם פתיחת הביצה לאחר השריפה.

פירמידת סאונד

שרון אזגי ובוריס זלוטניקוב

פירמידת מדרגות דמוית מגירות היוצאות מכל כיווניה. מצד אחד של הפירמידה יש פתח ובו המערכת הפנימית שלה (או הפסל) היא מורכבת מסטנד העשוי צינורות פיויסי שעליו יושבים שני גופי תאורת חוץ כדוריים לבנים שמהם יוצאות שבשבות. השבשבות ממונעות ונדלקות ונכבות בקצב ביחד עם האור . כל כמה דקות המערכת נדלקת למשך כדקה רצוף. השבשבת העליונה מפעילה שבשבת נוספת בתקרת הפירמידה שפורטת על מיתרים שמתוחים מצד אל צד בחלק העליון שלה. הסאונד מוגבר באמצעות רמקול ומיקרופון. בקדמת החלק הפנימי יש מזרקה שגם היא יוצאת מצינור פיויסי. על הפירמידה מותקן מקרן המקרין הצידה אל קיר ווידאו. הווידאו מעגלי ומורכב משכבות אחת בתוך השנייה שמסתובבות במקצבים משתנים ומשתלבים זה בזה. כמו מנגנון של שעון.

לב אישה

רות הורם וניהאד דביט

דמות אישה עומדת מרימה ידיים, עשויה מברזל בניין ממוחזר עגול, שעליה ישולבו פיסות בד, שעליהם מודפסות אלקטרודות לב של האומנית. מיצב מתנשא לגובה של כ10 מטרים.

ההת( ע )לות

אנה קליינר

המיצב הינו מתקן קוואדפוד ( כמו טרייפוד אך עם 4 רגליים) וגשר למעלה בצבע אדום. מצידו האחורי ישנו בד לבן - המשמש כמסך בצידי המיצב תלויים או רשת מבדים או רשת חבלי סנפלינג שיהיה ניתן לשהות בו תלוי באויר בצורה יחסית נוחה. כמו כן קיימת מערכת חבלים המאפשרת לעלות על המתקן.

TreeO

תהילה גיא ואהוד אלדן

המיצב הוא בעצם קו מתאר של חצי עץ, אשר עשוי מתכת עליו מחובר פס תאורה. הקו מתאר מחובר לבסיס מוט. הקו מתאר מחובר למוט המרכזי בעזרת מיסבים, אשר מחוברים למערכת גלגלי שיניים, שמופעלת ידי פידול על אופניים. שבלילה קו המתאר המואר ולכן משאיר שובל מכוח הסיבוב שבעצם סוגר את הצורה לצורה סגורה- עץ.

Meeting Spot

דורון שפירא אוראל

מיטינגספוט 2015 הורכב משתי סוכות עטופות בד לבן במרחק 120 מטר זו מזו. מצלמות תיעדו את פנים כל סוכה והתמונה שודרה לסוכות בחזרה לאחר עיבוד הוידאו לתמונה משותפת. הסוכות הפכו לרגעים מסויימים במה אחת המוצגת במשותף על מסך אחד. אנשים רקדו ושיחקו זה עם זה על המרקע. מפגשים על המסך בין אנשים שלא הכירו הפכו לשיחה ברגע הפגישה הפיזית.

Sand Boarding

נועם אלרן

דימוי חול המדבר לגל שאפשר לזרום בתוכו. גלשן מונח על קפיצים ומאפשר תנועה לצדדים, ומאחוריו גל דמוי חול. בלילה הגל מאיר בצבעים אדום וחום ותאורת לד תגיב לפניות שיעשו על הגלשן.

Human Climbing Wall

דבי אולו בשיתוף עם דורון מוזס, מאריון בו, וSHAZ

קיר טיפוס שאביזרי הטיפוס שבו הנם דגמים של אברי מין של גברים ונשים - פין, וגינה, ישבנים, שדיים ופה.
איך מרגישים המטפסים כשהם נאחזים או תוחבים את אצבעותיו באברי המין הללו בכדי להגיע למעלה?
איך אתם מרגישים כשאתם צופים במטפסים?

A climbing wall in which the holds are made of sexual parts of male and female bodies – penis, vagina, ass, breasts and mouth. What decisions/actions do we do to climb the pyramid of success?  What will we do to get to the top?  How comfortable is the climber touching intimate body parts? This interactive climbing wall puts the viewer in the unique position to see how it feels.

Adinkra Gate

Didika Yoel

שער המורכב מקופסאות שעל פניהן סמלים

פרח קסם

נטע אלוני

המיצב נועד לתת למשתתפים לחוות את התחושה שכל דבר שסובב אותנו מושפע ישירות מהיחסים שאנחנו יוצרים איתו. גם בתוך יצורים שנראים כלפי חוץ דוממים לגמרי נמצא איזה עולם קסום שרק מחכה שנפנה אליו מבט, כדי לפרוח לדבר לשדר ולהקרין את הכוחות החבויים. המיצב הוא ניצן ,גבוה בראש בערך מאדם ממוצע, שמחובר לאדמה באמצעות גבעול. במבט ראשון הוא נראה פסל דומם לחלוטין
אבל כשמתקרבים אליו ונוגעים בו הוא מתחיל להיפתח ולהפוך לפרח.

דואר אוויר

שי אולשר

מתקן אומגה המבוסס על כבל המחובר לעמודי טלפון. המיצב הוא חלק מתמה רחבה יותר של שליחת מסרים ודברי דואר אשר מומש במסגרת קמפ פוסט טראומה.

אש-קול

שמוליק טוויג

פסל בדמות אדם בגובה כולל של כ-4 מטר, עשוי מעץ\מתכת\שילוב בין השניים.
דמות הפסל מרימה ידייה לשמיים ופיה מופנה כלפי השמיים.
מהפה של הפסל יוצאת להבה, כאשר העוצמה של הלהבה נשלטת על ידי עוצמת הצעקה של המשתמש.

Peace

אלי ישראלי

סמל PEACE עגול חתוך מלוח סנדוויץ 2 סמ, גובה 1.60 מ' עומד על סטנד ברזל גובה 40 סמ

heart mandala - מרכז הלב

רותם שפע

המיצב מבקש להעביר חוויה של חיבור טוטאלי אל הלב, נקודת מפגש עם עצמנו על ידי יצירת פינת חמד שבמרכזה בוער לב לקול שכשוך מים.
מנדלת יסודות הבריאה (בצורת לב) בעיצוב פרמקלצ'ר מחומרים מקומיים.

מיצב אמנות נודד - מורלה הצבה

ענבר דימה כהן

מקפצת הגילוי הנאות

אריאל ניצן

מייצג אמנותי של מחנה הנושא 'התנועה לשחרור'.

42

מיכאל דורון

42. המספר שהפך לסמל ציני למשמעות החיים מתוך הספר מדריך הטרמפיסט לגלקסיה
הוא מסמל את החיפוש אחרי משמעות! את חוסר ההגיון שבקיום האנושי, ואת היהירות של האדם שהוא חושב שהוא יכול למצוא תשובה חד משמעית לחיים!
הרבה מהמשתתפים בברן באים לחפש משמעות, וזאת מיןתשובה בשבילם- המשמעות היא חוסר המשמעות

נשימה - Breath

ניר בט, המפוס לידבלד

נשימה הוא מיצג וויזואליזציה של הנשימה הטבעית שלנו.

נכנסים לתוך כיפת הנשימה, מתחברים למערכת וויוצאים למסע אל תוך הנשימה עצמה.
הנשימה הפנימית הנסתרת לפתע מופיעה מסביב ומוצגת במלוא הדרה הפועם.
 
 
Breath is a visualization of the internal breath process
Step into the breathing dome, connect to the system and embark on a journey into the breath itself.
The hidden internal breath will surround you and be presented in it's full pulsing splendor.