שימו לב! הפרטים בעמוד נכונים למידברן 2016, כל הפרטים לקראת מידברן 2017 יעודכנו בקרוב.

פרופיל מידברן

מה זה בכלל "פרופיל מידברן"?

פרופיל מידברן היא מערכת שפותחה לקראת אירוע מידברן 2015 על-ידי צוות הפיתוח המוכשר שלנו, שמורכב כולו ממתנדבים ששקדו רבות על בניית המערכת.

פרופיל מידברן נועד לעזור ולהקל על זרימת המידע שנאגר באופן קבוע ממשתתפי האירוע, ויאפשר רכישת כרטיסים, רישום מחנות נושא, רישום מיצבי אמנות, רישום אמנות ניידת, וכל המידע שהמשתתפים מתבקשים להעביר לצורך בנייה ויצירה במידברן.

המידע בפרופיל מידברן הוא מידע פרטי ומאובטח ולא יהיה זמין למנועי חיפוש אינטרנטיים (לפרטים נוספים ראו תנאי השימוש באתר ומדיניות פרטיות) .

מידע מפורט בנושא זה תמצאו בעמוד רכישת כרטיסים.

מדוע יש שדות חובה בפרופיל מידברן?

השדות שחובה למלא בפרופיל מידברן נחוצים לצורך ביצוע רכישת כרטיסים באמצעות מערכת הסליקה, שהיא מערכת חיצונית המבצעת את החיוב בגין רכישת הכרטיסים. חברי ההפקה ערכו דיונים רבים במטרה לנסות ולצמצם למינימום האפשרי את כמות שדות החובה.

בעמוד רכישת כרטיסים באתר מידברן מופיע הסבר מפורט אודות מטרת המידע ומחויבותנו לשמירת הפרטיות של חברי קהילתנו.

כרטיסים

מדוע מידברן הוא אירוע בתשלום ומה מגלם מחיר הכרטיס?

באירוע מידברן 2017 – העיר הזמנית שתקום באבק המדבר ותתקיים במשך שישה ימים שלמים מסביב השעון – צפויים להשתתף השנה כ- 10,500 משתתפים, לרבות: משפחות, ילדים, מתנדבים ומי לא…

להפקת אירוע בסדר גודל כזה דרושים משאבים כספיים משמעותיים: עלינו לדאוג לרישוי ואישורים מהרשויות ומהמשטרה, ביטוחים, גידור, שירותים ציבוריים, תשתיות, מרחבים ציבוריים, מלגות לאמנים, אנשי מקצוע בתחומים השונים, שירותי כבאות והצלה, מערך רפואה ועוד ועוד…

מחירי הכרטיסים נקבעים על-ידי עמותת מידברן, עמותה שלא למטרת רווח, והם נגזרים ישירות מתוך עלויות ההפקה המשוערות. מטרת מכירת הכרטיסים הינה לכסות את עלויות ההפקה ולגייס כספים, שיאפשרו לעמותת מידברן להגשים את חזונה: קיום אירוע מידברן אחת לשנה, ייזום פעילות קהילתית לאורך כל השנה, קידום אמנות והתנעת שינוי חברתי ותודעתי – זאת מתוך חזון והשראה.

תקציב הפקת מידברן 2017 הוערך לאור הניסיון שרכשנו בשנים האחרונות, בכדי לאפשר קיום אירוע שיסתיים ללא גירעון תקציבי.

חשוב שתדעו מה שחברי הקהילה יודעים זה מכבר – רוב חברי צוות ההפקה עובדים בהתנדבות מלאה ועושים ימים כלילות על מנת שאירועי מידברן יצאו לפועל.

בתור עמותה ללא כוונת רווח ובהתאם לתפיסתנו, בתום כל אירוע מידברן מתפרסם דו”ח שקיפות. אתם מוזמנים לעיין בדו”ח השקיפות של אירוע מידברן 2016. דו״ח שקיפות תקציבי יפורסם במהלך 2017, וזאת לאחר אישור האסיפה הכללית של העמותה. דו״ח זה יסייע להבין כיצד מנוהל התקציב.

כמו-כן, במידה ובתום האירוע תהיה יתרת זכות כתוצאה מהכנסות האירוע – משאבים אלה יופנו במלואם לקרן האמנות של מידברן, לאירועים הבאים ולפעילות העמותה.

האם ניתן למכור / להעביר את הכרטיס?

בהתאם לתקנון האירוע הכרטיס הינו אישי, וחל איסור גורף לבצע מסחר וספסור בכרטיסים.

העברת כרטיס שרכשתם למשתתף אחר אפשרית באופן עצמאי באמצעות מערכת פרופיל מידברן, ובכפוף למגבלות כמפורט בעמוד הכרטיסים.

האם ניתן לבטל כרטיס שרכשתי?

כן ניתן לבטל כרטיס שנרכש, בהתאם לאמור בסעיף העוסק במדיניות ביטול עסקה בתקנון האירוע.

ביטול עסקה אפשרי בתוך 14 יום ממועד הרכישה ועד לשבוע לפני תחילת מועד האירוע, והוא מתבצע באמצעות פנייה בדואר אלקטרוני למחלקת כרטוס support@midburn.com.

מאחר ויש ביקוש רב לכרטיסים לאירוע אנו ממליצים לבצע העברת כרטיס באופן עצמאי במקום לבטל את הכרטיס – משתתף אחר ישמח ליהנות מכרטיסכם.

מידע נוסף תמצאו בעמוד הכרטיסים.

עד מתי ניתן לקנות כרטיסים?

מועדי מכירת הכרטיסים מפורסמים בעמוד הכרטיסים.

האם ניתן לקנות כרטיס בכניסה - בשערי עיר מידברן?

לא תתבצע מכירת כרטיסים בשער האירוע!

מאחר והאירוע אינו מיועד למבקרים מזדמנים ועוברי אורח, וכן מטעמי רישוי וביטוח, הפחתת גורמי סיכון ושמירה על איכות משתתפי האירוע, הפקת האירוע החליטה שלא תהיה מכירת כרטיסים בשער האירוע.

מידע נוסף ניתן לקרוא בעמוד הכרטיסים.

אנו מבקשים שלא תגיעו לאירוע אם אין ברשותכם כרטיס!

למה מספר הכרטיסים מוגבל?

מספר הכרטיסים לאירוע מוגבל בהתאם להערכות צוות ההפקה באשר לתמהיל המשתתפים באירוע, היחס בין המשתתפים חדשים ומשתתפים לא חדשים. המשתתפים שמכירים ומקיימים את תרבות הברנינג מן מכירים את עשרת העקרונות ופועלים על פיהם. הם מרכז הכובד של האירוע ונמצאים שם על מנת לשמור על מאפייני האירוע, לייצר את ההוויה, את האמנות, את החוויה, ביטוי עצמי, והסתמכות עצמית רדיקלית… תמהיל משתתפי האירוע אינו יכול להתממש ללא משתתפים חדשים ולכן כולם מוזמנים להשתתף.

אני רוצה להגיע למידברן ליום או יומיים בלבד. האם יש כרטיס מוזל?

כרטיס הכניסה לעיר מידברן מאפשר כניסה לאירוע ללא קשר למספר הימים בהם תשהו בעיר.

אין אפשרות לרכוש כרטיס כניסה מוזל רק למספר ימים.

מאחר ומידברן הוא חוויה עוצמתית אותה ניתן לחוות באופן מלא רק אם שוהים בעיר הזמנית כמה ימים,

אנו מעודדים אתכם לבלות במידברן זמן רב ככל האפשר.

ישנם סוגים שונים של כרטיסים לאירוע מידברן. מומלץ לקרוא את עמוד רכישת כרטיסים בכדי להתעדכן בנושא.

ישנם מספר מוגבל של כרטיסים למעוטי הכנסה, ופרטים בנושא תוכלו למצוא בעמוד הכרטיסים.

מהם הקריטריונים לכרטיסים למעוטי הכנסה?

פרטים אודות הקריטריונים הנדרשים להגשת בקשות לכרטיסים למעוטי הכנסה תוכלו למצוא כאן.

האם אפשר לשלם במזומן עבור כרטיסים (אין ברשותי כרטיס אשראי)?

כרטיסים ניתן לרכוש אך ורק באמצעות מערכת פרופיל מידברן, ואך ורק באמצעות כרטיס אשראי.

לא ניתן לשלם עבור כרטיסים בדרך אחרת.

באם אין בידך כרטיס אשראי, יש באפשרותכם לרכוש כרטיס “ויזה נטען” בבנק הדואר ולהשתמש בו ככרטיס אשראי לכל דבר.

הכנות לאירוע

איזה אוכל או שתייה ניתן יהיה לקנות באירוע?

לא ניתן לקנות אוכל, שתייה, מים, אלכוהול או כל דבר אחר בזמן האירוע. יש להגיע מוכנים עם כל מה שתצטרכו לשהות של חמישה ימים במדבר. זהו עיקרון יסודי של הברנינג מן וכל האירועים האזוריים ברחבי העולם, כולל אירוע מידברן.

כמה מים להביא לאירוע?

מים משמשים לשתייה, לבישול, לשטיפת כלים ולרחצה. אנו ממליצים על חמישה ליטרים מים לאדם ליום לפחות. אם אתם מתכננים גם מקלחות ושטיפת כלים מאסיבית, שקלו להביא אפילו עשרה ליטרים לאדם ליום. לא ניתן יהיה לרכוש מים באירוע. אנו ממליצים להביא מים במכלים (ג’ריקנים) גדולים ולא בקבוקי מים מינרלים  – כך תחסכו כסף, תקלו על ההובלה ותזהמו פחות את הסביבה.

האם יהיו הסעות לאירוע?

לא. אנו ממליצים לחבור יחד עם אחרים ולנסוע בצורה משותפת. חפשו טרמפ בלוח הטרמפים שלנו. כך תוכלו לחסוך זמן וכסף ותכירו אנשים נפלאים בדרך. שימו לב שניתן להגיע לנקודת הירידה לשטח האירוע בתחבורה ציבורית שנוסעת מבאר שבע לכיוון מצפה רמון על כביש 40 – יש לרדת בתחנת “מידברן”.

האם תהיה אספקת חשמל באירוע?

ניתן לבצע הזמנה של חשמל מספק החשמל הרשמי של האירוע בלבד, חל איסור לעשות שימוש פרטי בגנרטורים.

אנו ממליצים להצטייד בתחליפים כגון סוללות ומצברים ובמערכות סולאריות.

פרי קמפרס? מוזמנים לבקר בעמוד חשמל בשטחי פרי קמפינג למידע נוסף.

האם ניתן להביא גנרטורים לאירוע?

חל איסור מוחלט לבצע שימוש אישי בגנרטורים מכל סוג שהוא. פרי קמפרס יוכלו לבצע הזמנה של חשמל מספק החשמל הרשמי של האירוע בלבד, על פי המחירון שנקבע מראש. משתתפים שיפעילו גנרטורים ללא אישור ההפקה יורחקו מהאירוע ויסכנו את קיומו של האירוע כולו.

מידברן כעיר תרושת בכמות גדולה של גנרטורים שכולם יופעלו בביו-דיזל, לצמצום פליטות ושמירה על איכות הסביבה. אופן הרישות מאפשר לקבל חשמל בכל נקודה בעיר אך מותנה בהזמנה מראש, ולכן המשתתפים בפרי-קמפינג אינם צריכים לחכות עד שיגיעו לשטח כדי להבין מהו מיקומם, אלא יכולים לבצע הזמנה של חשמל ולעדכן את הספק במיקום לאחר שהתמקמו.

ניתן גם להגיע לשטח ולאחר ההתמקמות ליצור קשר עם הספק, אבל יש לצפות לזמן המתנה מסויים, מאחר והספק מטפל קודם בהזמנות שבוצעו מראש.
ספק החשמל באירוע הוא חברת פאוור און. ניתן ליצור קשר עם החברה בטלפונים הבאים:

טלפון במשרד: 077-4149904

טלפון נוסף במשרד ולשטח: 053-7017698
למידע נוסף לגבי שימוש בחשמל בשטחי הפרי-קמפינג.

האם ניתן להביא כלבים או בעלי חיים אחרים לאירוע?

לא. הם חמודים ומאוד כיף לשחק איתם, אבל באירוע רב משתתפים הם עלולים ללכת לאיבוד. להבדיל מבני אדם הם לא ממש שולטים בצרכיהם, אינם משתמשים בשירותים ולא תמיד עוקבים אחרי עשרת העקרונות. לא תתאפשר הכנסת בעלי חיים לאירוע.

האם יהיו פחי אשפה באירוע?

לא. עליכם להביא שקיות או מיכלים לאיסוף אשפה, לקחת אותם אתכם אל מחוץ לשטח האירוע, ולהשליך אותה בפחי אשפה מסודרים. לשיטות למזעור כמויות אשפה ואי השארת עקבות לחצו כאן.

האם יהיה מטבח בו אוכל לבשל אוכל?

אין מטבח מרכזי ציבורי לאירוע, אולם בהרבה מחנות יש מטבח משותף לשימוש חברי המחנה.

האם יהיו שירותים באירוע?

כן. יהיו שירותים ציבוריים כימיים ניידים. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להשתמש בהם ולא לעשות צרכים על הקרקע.

האם ניתן להשתמש בגז / גזיות באירוע?

השימוש בגזיות קמפינג אישיות עם מיכל גז חד פעמי (נקירה, הברגה, שסתום לחץ) אסור לחלוטין בכל שטח העיר הזמנית. גזיות / מיכלים מסוג זה שיימצאו ברשות המשתתפים יוחרמו מיידית ע”י ההפקה.

השימוש במתקני גז עם מיכל גז רב פעמי (למילוי חוזר) בעל תו תקן מותר, תוך שמירה על כללי הבטיחות. לפרטים נוספים כנסו לעמוד כללי בטיחות אש ושימוש בגז.

מה הנוהל לגבי מים אפורים?
 

כלי רכב וקרוואנים

האם תותר כניסה וחניה של כלי רכב בתוך שטח האירוע?

על פי דרישת המשטרה, לא תותר כניסה של כלי רכב לתוך שטח האירוע. מבנה העיר תוכנן מחדש לפי דרישה זו ומתחמי החניה לכלי הרכב ממוקמים בהיקף העיר.

בכדי להקל על המשתתפים, המרחקים בין מתחמי החניה לבין מתחמי המחנות והאוהלים נעים בין 30 ל- 150 מטרים בלבד.

כלי רכב בעלי תו נכה יוכלו להיכנס למתחם לצורך פריקה וטעינה, אך יידרשו לצאת מיד עם סיום פעולות אלו.

האם תותר כניסת קרוואנים לשטח האירוע?

תותר כניסה לקרוואנים, לנגררים ו/או לגרורים אשר ברישיונם מוגדרים כ”גרור סגור” או “גרור סגור למגורים”.

כלי רכב אחרים שהוסבו למגורים אינם רשאים להיכנס לשטח האירוע.

כלי רכב הגוררים קרוואנים יוכלו להכניס את הקרוואנים ו/או את הגרורים לתוך שטח האירוע על-פי נוהל ליווי כלי רכב של מידברן ובתיאום עם נציגי משטרת ישראל הנמצאים בשטח האירוע. יש להוציא כלי רכב אלו ממתחם האירוע מיד לאחר פריקתם.

פרטים נוספים בעמוד קרוואנים במידברן.

האם אני יכול להתחבר לחשמל ומים עם הקרוואן שלי?

מידברן לא מספקת שירותי חשמל ו/או מים באירוע. בהתאם לעיקרון הסתמכות עצמית רדיקלית, על בעל הקרוואן לדאוג למילוי וריקון מים של הקרוואן וכן על חיבור תקני לנקודת חשמל.

חל איסור מוחלט לבצע שימוש פרטי בגנרטורים מכל סוג שהוא, כולל גנרטורים פרטיים הממונעים בדיזל. ניתן לבצע הזמנה של חשמל מספק החשמל הרשמי של האירוע בלבד, על פי המחירון שנקבע מראש (1500 ₪ לחיבור הקרוואן לרשת החשמל).

פרטי הספק ופרטים נוספים בעמוד קרוואנים במידברן.

לאן אני מרוקן את המים האפורים והשחורים שלי בקרוואן?

בהתאם לעיקרון לא להשאיר עקבות, אסור בתכלית האיסור לרוקן מים אפורים ושחורים על קרקע המדבר. אנו ממליצים לחנות את הקרוואנים במקום נגיש וקרוב לצירי הגישה בעיר, בכדי שהספק שמרוקן וממלא את הקרוואנים יוכל לגשת אליו בקלות. מומלץ להחנות את הקרוואן במרחק שלא יעלה על 8 מטרים מציר גישה.

להסבר לגבי מים אפורים לחצו כאן. פרטים נוספים לגבי קרוואנים בעמוד קרוואנים במידברן.

היכן אפשר להחנות את הרכב?

כאשר תגיעו לאירוע ולאחר הכניסה בגייט וביקור אצל הגריטרים, תגיעו אל מחלקת החנייה שתסייע לכם בחניית הרכב, לפני הכניסה אל העיר.

שלב א’ – יש להדפיס בבית את שלט החניה.

שימו לב – לא תותר כניסה לשטח מידברן לרכב אשר השלט הנ”ל לא יוצמד לחלון הקידמי שלו.
שלב ב’ – לאחר קבלת הפנים של הגריטרס, תופנו לנתיב החניות. כל רכב יורשה להיכנס אך ורק לחניון אליו הוא מיועד!
שלב ג’ – בכניסה לכל מתחם חניה תפגשו את מתנדבי המחלקה אשר יכוונו אתכם למקום החנייה הפנוי הקרוב ביותר. אתם לא צריכים לחפש מקום חניה פנוי או להסתובב בחניונים. הישמעו להוראות המתנדבים – הם שם על מנת לעזור לכם ולכל העיר.
שלב ד’ – העמידו את הרכב במקום אליו הוכוונתם, תפרקו את הציוד שלכם, תנו חיבוק ענק למתנדבים אשר סייעו לכם, וברוכים הבאים למידברן!!!
לפרטים מלאים על מבנה החניונים ונהלי חניה בקרו בעמוד חניה במידברן.

מחנות נושא

האם חובה להירשם למחנה או למחנה נושא בכדי להיות חלק מהאירוע?

לא. ניתן לבוא לאירוע בצורה עצמאית, כל עוד אתם מסוגלים לדאוג לעצמכם מבחינת לינה, מזון, מים וכל דבר אחר שתצטרכו במהלך האירוע. עם זאת, שהייה במחנה מקלה על ההתארגנות לאירוע ומאפשרת לכם לחלוק משאבים עם חברי המחנה. הצטרפות למחנה נושא תהפוך אתכם לפעילים יותר באירוע ותאפשר לכם להעניק לקהילה הרבה יותר ממה שתוכלו כאשר תגיעו לאירוע לבד.

איך נרשמים למחנה?

כל מחנה מנוהל עצמאית ולכל מחנה הכללים שלו. בקרוב תפורסם רשימת המחנות למידברן 2017, אז תוכלו ליצור קשר עם המחנה אליו תרצו להצטרף.

מהם היתרונות בלקיחת חלק במחנה נושא?

הצטרפות למחנה נושא טומנת בחובה מספר יתרונות:
• התארגנות לוגיסטית משותפת: במרבית מחנות הנושא, מתקיימת חלוקה בתכנון ובהוצאות על נושאים מגוונים כמו: מים, חשמל, אוכל, טיפול במים אפורים ועוד – דבר המוזיל עלויות ומקל על ההתארגנות.
• אפשרות לנתינה משותפת (גיפטינג): מחנות נושא הם כלי מרכזי לנתינה קהילתית. כל מחנה תורם לעיר גיפטינג ותוכן בצורה שונה. השתתפות במחנה מאפשרת לקחת חלק בנתינה בהיקף גדול יותר וליהנות מפירות הגיפטינג.

האם יש חסרונות למחנות נושא?

לעתים קיים חוסר התאמה בין משתתפים לבין מחנות, דבר זה אינו נעים ועלול לייצר מתח וחיכוכים בין חברי המחנה. לכן, טרם הצטרפותכם למחנה, דאגו להיפגש עם מובילי המחנה ולוודא שאתם מודעים לצורכי המחנה, לאופיו ולדרישותיו השונות, כגון: עלות השתתפות במחנה ומה היא כוללת, התאמתכם לרעיון המחנה ולגיפטינג שלו, ודרישות המחנה מחבריו מבחינת זמן השקעה – הן בהכנות לקראת האירוע, הן בהקמתו, תפעולו ופירוקו בסוף.

אני רוצה להקים מחנה. עם מי לתאם זאת?

אם מדובר במחנה בסיסי שמציע שירותים לחבריו בלבד, אין צורך לתאם מראש. כשתגיעו לשטח תוכלו לבחור מקום פנוי להקים בו את המחנה. אם מדובר במחנה גדול במיוחד, מומלץ להירשם מראש בכדי להבטיח לכם מקום מתאים בעיר. שימו לב שמחנות נושא ומחנות שמשמיעים מוזיקה חייבים להירשם מראש. להרשמה מלאו את טופס ההרשמה למחנות נושא

אני רוצה להקים מחנה נושא, למה צריך להירשם מראש?

כדי ליצור חוויה שתאפשר לכמה שיותר אנשים ליהנות מאותו מרחב מושקעת מחשבה על מי נמצא ליד מי. כדאי שמחנה שמציע יוגה בבוקר ומדיטציות בצהריים לא יהיה ליד מחנה מוזיקה שמנגן מוזיקה רועשת 24 שעות ביממה. יש הבדל בין מחנה שהוא חלק מהעיר ובין מחנה בסיסי וספונטני.

כשמחנה מגיע עם פעילות מסוימת או מתקן מסוים יש דיאלוג על איפה הוא נמצא בעיר וכשהוא נרשם מראש זה עוזר לצוות ההפקה להחליט איפה יהיה המיקום האופטימלי שלו.

איך אפשר להשאר מעודכנים בכל המידע מצוות מחנות נושא?

פשוט מאוד! הירשמו לרשימת התפוצה של צוות מחנות נושא כאן ותקבלו את כל המידע ישירות למייל!

כניסה לאירוע

מתי ניתן להגיע למידברן?

ההגעה היא החל מיום ראשון ה-28 במאי 2017, בשעה 8 בבוקר. לא תתאפשר כניסה לפני מועד זה.

האם ניתן להיכנס לאירוע לפני מועד פתיחתו?

אל תגיעו ביום שבת בלילה – אתם תתבקשו להסתובב, לצאת מהשטח ולחזור בראשון בבוקר. חל איסור לחנות למשך הלילה לאורך השביל, המשטרה מחלקת דוחו”ת.

איך נדע את הדרך בשטח?

עקבו אחרי השלטים לאורך הדרך – הם לבטיחותכם והנאתכם.

מרגע פתיחת האירוע יוצבו בירידה מכביש 40 דגלנים שיעזרו לכם למצוא את הדרך. אנא הקשיבו להם מהרגע בו ירדתם מהכביש.

מהי המהירות המותרת בדרך שבין הכביש לגייט?

המהירות המותרת היא 20 קמ”ש.

מהירות גבוהה מזאת תהרוס את תוואי השטח ותיצור אבק פודרה. כמו כן, נהיגה במהירות עלולה לפגוע בדגלנים שעומדים לצדי הדרך. אנחנו שם כדי לעזור לכם, בבקשה אל תפזרו עלינו אבק.

סעו בזהירות! אין עצירה בשוליים לאורך הדרך. חשוב להיות קשובים להוראות הדגלנים על מנת שהאירוע יעמוד בתנאי הרישוי ואנחנו כקהילה נכבד את עיקרון האחריות האזרחית.

אילו מסמכים עליי להביא לשער?

בהגיעכם אל שער הכניסה לעיר תפגשו את הגייטרים שיבקשו מכולם כרטיסים.

כל אחד ואחת במכונית צריכים להכין: כרטיס מודפס או אלקטרוני עם קוד QR אישי, תעודה מזהה (ת.ז, רישיון או דרכון. כל תעודה אחרת לא תתקבל!). אם יחסר לכם אחד מהמסמכים, לא תוכלו להיכנס. חשוב שהמסמכים יהיו במקום נגיש ברכב ולא בתא המטען, משום שלא תוכלו לצאת מהרכב בשלב זה.

חשוב מאוד! אם לאחד הנוסעים ברכב חסר מסמך, כל הרכב יעבור יחד ל- Will Call (פינת הבירורים).

האם יערכו חיפוש במכונית שלי?

כן. עם סריקת הכרטיס בגייט תעברו חיפוש באוטו ולכן הימנעו מהבאה של:

 • מסתננים (אנשים ללא כרטיס).
 • גנרטורים מבנזין או בקבוקי בנזין
 • גזיות עם מיכלים חד פעמיים
 • חשל”ש פוטנציאלי
 • חיות

לאחר החיפוש של הגייטרים יעבור הרכב לחיפוש של חברת האבטחה לאיתור חפצים לא חוקיים כמו נשק.

לאן ממשיכים לאחר ההגעה לעיר?

אחרי הגייט תישלחו לעמדת הגריטרים, שישאלו אתכם שאלות, יתנו לכם מפה של העיר ותוכנייה. אם יתמזל מזלכם, אולי תקבלו גם חיבוק.

איזה טיפים כדאי לדעת למעבר מהיר בשער?
 1. היו מוכנים עם: תעודת זהות, QR, והתכוננו לחיפוש ברכב.
 2. כבדו את הברנרים שמתנדבים בגייט – הם שם כדי לעזור לכם לייעל את דרככם אל הפלאיה.
 3. סעו ביחד! פחות רכבים = פחות תנועה = פחות זמן לחכות בתור = כיף!
 4. הישארו ברכבים. הישארו ברכבים. הישארו ברכבים. מובן?
 5. הישארו מעודכנים: יש מידע רב באתר מידברן. זאת האחריות שלכם – חוקים תקפים גם אם אתם לא יודעים אותם. דעו אילו חפצים אסורים, מה הדרישות להגעה מוקדמת, ואם אתם קמפ או מיצב שמחכים לספקים, בדקו מראש מה התהליך דורש.
 6. כל אחד מלמד אחת. חלקו את המידע הזה עם חברים.

בזמן האירוע

איזו מוזיקה תהיה?

שאלה מצוינת! האמת היא שאין לנו מושג. זהו לא פסטיבל מוזיקלי ואין באירוע תוכנית הופעות מסודרת. כל התוכן המוזיקלי נוצר בידי המשתתפים והם אלו שקובעים את סוג המוזיקה שתנוגן. אנו כן יכולים להבטיח שיהיו מספיק מקומות לשמוע בהם מוזיקה ברוב שעות היממה, כולל הופעות חיות של משתתפים ואחלה מסיבות בלילה.

האם ניתן לצלם באירוע?

העיר הזמנית מהווה מרחב המאפשר למשתתפים להתנהג ולבטא עצמם באופן הייחודי להם. מתוך רצון לאפשר לכל המשתתפים חופש לביטוי עצמי ללא חשש, הצילום באירוע מוגבל והוא מותר רק לפי כללי הצילום המפורטים בתקנון האירוע.

יש להקפיד על מספר כללי יסוד, כאשר החשובים מביניהם הם לשאול את המצולם לפני הצילום ולקבל ממנו אישור לפרסום התמונה, כמו כן, הצילום ישמש לצרכים אישיים בלבד. למידע נוסף קראו את המידע בעמוד כללי ההתנהגות לצלמים באירוע.

אם אתם צלמים מקצועיים, עיתונאים, אנשי תקשורת או שאתם מתכננים שימוש מסחרי בחומרים שצילמתם, אנא קראו בעיון את עמוד צילום ועיתונות המכיל הנחיות חשובות בנושא.

אם אתם מתכננים לצלם מהאוויר, שימו לב – על פי תקנות הטיס החלות בעניין, קיים איסור מוחלט על שימוש בטיסנים / רחפנים בלתי מאוישים במהלך האירוע, הן בכל תחומי האירוע והן בטווח של עד 2500 מטר מחוץ לגדרותיו. המארגנים שומרים לעצמם את הזכות להחרים כל ציוד, טיסן או רחפן שייעשה בהם שימוש בניגוד לאמור לעיל ולהחזירו לבעליו רק בתום האירוע. 

האם ניתן להדליק אש?

אסור להשתמש באש פתוחה מכל סוג באזור המאהל / מחנות הנושא, למעט בכלי קיבול מתכתיים כגון חצי חבית או מנגל. כמו כן, חל איסור מוחלט על השימוש בחומרי דלק נוזליים מכל סוג שהוא.

השימוש באש מותר אך ורק על ידי מי שמעל גיל 18.

חל איסור על שימוש בזיקוקים, חומרים נפיצים, חומרי דלק תחת לחץ (למעט בלוני גז תקניים בהתאם להנחיות שימוש בגז).

בעת השימוש באש גלויה יש להחזיק אמצעי כיבוי בהישג יד.

חשוב לנו לשמור על בטיחות כולנו ולכן יש להקפיד על כללי בטיחות אש ושימוש בגז.

ילדים ונוער

האם ניתן להביא ילדים לאירוע?

בוודאי! רק שימו לב שכניסת ילדים עד גיל 18 מותנית בליווי הורה. בשטח מידברן יהיה אזור המוגדר למשפחות שייקרא “רובע הילדים”, המרוחק מהרעש וההמולה. כמו-כן, תהיה פעילות מגמתית וסדנאות לילדים ברובע.

אנו ממליצים לכם לקרוא את מדריך ההישרדות למשפחה טרם הגעתכם לאירוע.

מאיזה גיל ילדים ונוער חייבים בכרטיס?

הכניסה לילדים מתחת לגיל 14 בתשלום, במחיר מוזל של 150 ₪. הכניסה לילדים מגיל 14-18 מחייבת כרטיס נוער (כניסה במחיר מלא). שימו לב שייתכן ותדרשו להציג הוכחה לגיל הילד, ולכן נא להביא תעודת זהות + ספח של אחד ההורים או הוכחת גיל אחרת. כניסת ילדים עד גיל 18 מותנית בליווי הורה.

האם יוגש אלכוהול לקטינים באירוע?

האירוע מתנהל על-פי החוק ולכן הגשת משקה אלכוהולי לקטין שלא מלאו לו 18 אסורה בתכלית האיסור. למען הסר ספק, לא תהיה מכירה או הגשת אלכוהול כלל מטעם מארגני האירוע. ייתכן ומשתתפים באירוע יחליטו לצרוך או להגיש אלכוהול באופן עצמאי ואנו מבקשים מהם לפעול על-פי החוק ובמקרה של ספק לגילו של משתתף, לבקש ממנו להציג תעודה מזהה לפני שיוגש לו משקה אלכוהולי.

התנדבות

אני רוצה להתנדב ולעזור בהקמת האירוע. למי עליי לפנות?

מעולה! התנדבות היא ערך חשוב בקהילתנו. לפרטים על אפשרויות התנדבות בקרו בעמוד התנדבות.

אני רוצה להופיע / להנחות סדנה / להשמיע סט בזמן האירוע. למי עליי לפנות?

מצוין! תוכלו לחבור לאחד ממחנות הנושא או להופיע בסלון.

אם אתם מעוניינים להופיע בסלון, אנא מלאו את טופס ההרשמה לפעילות בסלון.

דוכנים ושיתופי פעולה

אני רוצה לפתוח דוכן למכירה של מזון / שתייה / ביגוד באירוע, למי לפנות?

אירוע מידברן אינו מסחרי ולכן לא ניתן לפתוח דוכן מכירה מכל סוג שהוא. אם תרצו לפתוח דוכן בהתנדבות שיציע את מרכולתו ללא תמורה כלשהי – אתם מוזמנים לבוא ולפתוח אותו במסגרת המחנה שלכם.

אני רוצה להעניק תרומה כספית. למי לפנות?

תודה על תרומתך! עליך לפנות למחלקת גיוס משאבים לקבלת פרטים ותקנון תרומות.