מידע כללי
רישום
קריאת חובה לצלמים
מידע נוסף

שימו לב! הפרטים בעמוד נכונים למידברן 2016, כל הפרטים לקראת מידברן 2017 יעודכנו בקרוב.

 אירוע מידברן מציע הזדמנות נדירה לצלמים ולעיתונאים; האמנות, המוזיקה, הפעילויות, מחנות הנושא, ובעיקר אלפי המשתתפים – כל אלה יחדיו יוצרים קסם אמיתי.

כדי לאזן את הרצון לתעד ולפרסם את המתרחש באירוע עם הרצון של המשתתפים לשמור על פרטיותם, צלמים ועיתונאים חייבים לקבל את אישור ההפקה לתעד את האירוע, ולהבין בדיוק מהם הגבולות בצילום, תיעוד הסרטת וידאו או כתיבה על האירוע.

אנא קראו בקפידה את כל הכתוב בעמוד זה. הוא יחסוך לכם שאלות רבות וזמן יקר.

 

צילום פרטי אל מול צילום מקצועי

צלמים המבקשים לצלם תמונות ו/או סרטי וידאו רק כדי להראות לחברים ולמשפחה, לא צריכים להירשם כצלמים רשמיים. מידע על שימוש אישי במצלמות באירוע ניתן למצוא בכללי ההתנהגות למצלמים באירוע. כל שימוש בתמונה מעבר לשימוש אישי חייב אישור מראש בכתב של מארגני האירוע.

צלמים המבקשים לצלם תמונות ו/או סרטי וידאו המיועדים להפצה לציבור (לכל שימוש שהוא, מסחרי, אמנותי או עיתונאי), נדרשים לפנות למארגני האירוע לקבלת אישור בכתב וכן לקרוא ולאשר את האמור בעמוד צלמים ועיתונאים - זכויות ואחריות ואת ההנחיות המפורטות בהמשך. ההפקה שומרת לעצמה את הזכות לא לאשר לצלמים או עיתונאים להיכנס אל האירוע.

צלמים המתכננים להביא כלי טייס בלתי מאוישים (טיסנים, רחפנים) - על פי תקנות הטיס החלות בעניין, קיים איסור על שימוש בטיסנים / רחפנים בלתי מאוישים במהלך האירוע, בכל תחומי האירוע (ואף בטווח של עד 250 מטר מחוץ לגדרותיו). המארגנים שומרים לעצמם את הזכות להחרים כל ציוד, טיסן או רחפן שייעשה בהם שימוש בניגוד לאמור לעיל ולהחזירו לבעליו רק בתום האירוע.

המועד האחרון לרישום פרויקט עיתונאים וצלמים הוא יום שבת ה-21 במאי, 2016. כדי לבקש אישור, אנא שלחו מייל ל-press@midburn.org (עיתונאים) עם פרטים מלאים אודות מטרת התיעוד של האירוע.

צלמים המעוניינים להשתתף באירוע מתבקשים למלא את טופס ההסכם לצלמים ולשלוח אותו ל-gallery@midburn.com עם פרטים מלאים אודות מטרת הצילום עד ל-21 במאי, 2016.

אנו ממליצים בחום להירשם בהקדם האפשרי. ככל שנתקרב לאירוע, מתנדבי מחלקת קשרי העיתונות שלנו יהיו עסוקים יותר ויותר. ככל שתקדימו הם יהיו פנויים יותר למענה על שאלות אישיות לגבי הפרויקטים שלכם. יתר על כן, קיימת מגבלה על מספר העיתונאים שיאושרו באירוע ולכן ככל שתקדימו בהגשת הבקשה, יש לכם סיכוי טוב יותר לקבלת אישור.

עליכם לקרוא ולאשר את כל המסמכים הבאים כתנאי מוקדם לפני שתקבלו אישור בכתב לתעד את האירוע:

קריאה מומלצת

כדי לצייר תמונה שלמה ומדויקת של מידברן, אנא קראו את המידע הבא. הוא יחסוך לכם זמן רב, ויעזור לכם להבין ולתאר יותר טוב את המתרחש במידברן.

קישורים רלוונטיים

שאלות ותשובות

האם עיתונאים צריכים לקנות כרטיס לאירוע?

כן, אירוע מידברן מתבסס על עיקרון ‘השתתפות‘. כל מי שמגיע לאירוע הינו משתתף ואזרח בעיר מידברן. כולם חייבים בכרטיס.

האם ניתן להגיע רק ליום או יומיים?

כן. האם תוכלו לחוות באמת את האירוע? לא ממש. האם תוכלו לתעד את האירוע בצורה מיטבית? כנראה שלא. אנו ממליצים בחום שתיקחו חלק אמיתי באירוע.

 
לאן ללכת כשאגיע לשם?

אתם תמיד מוזמנים למרכזייה (מרכז המידע) שנמצאת בסמוך ל’סלון’ במרכז העיר. תוכלו לשאול את מקבלי הפנים בכניסה לעיר היכן העמדה, שם תמצאו מתנדבים נחמדים שיוכלו לעזור לכם להתמצא בעיר. אנו ממליצים לתאם מראש עם מחלקת קשרי עיתונות כדי שתוכלו לקבל סיוע עם האישורים הנדרשים והמרואיינים הרצויים.

אילו מתקנים וציוד קיימים עבור עיתונאים ומתעדים?

מה שקיים זה רק מה שתביאו איתכם. חשמל לטעינת סוללות הינו באחריותכם. תוכלו למצוא מידע על חשמל וגנרטורים בעמוד שאלות נפוצות. אנחנו ממליצים להביא סוללות רבות כדי לא להיתקע. חיבור לאינטרנט גם כן באחריותכם. לעיתים קיימת קליטה סלולרית אך צוות ההפקה לא מתחייב לכך.

האם תעודת העיתונאי שלי מאפשרת לי לצלם ולתעד באירוע?

תעודות עיתונות וצילום לא יאפשרו לכם לצלם ולתעד באירוע מידברן. על מנת לקבל אישור לכך עליכם להגיש בקשה באמצעות המייל ל-press@midburn.org (עיתונאים) או ל-gallery@midburn.com (צלמים).

עד מתי אפשר להגיש בקשה לעיתונאים ותיעוד באירוע?

עד יום שבת, ה-21 במאי, 2016.

אני רוצה לראיין את צוות ההפקה. איך עושים את זה?

ניתן ליצור קשר ישיר עם דובר ההפקה באמצעות המייל ב- press@midburn.org.

איך אוכל להשאר מעודכן בחדשות מידברן?

הירשמו לניוזלטר (בתיבה המופיעה בצד ימין) ותישארו מעודכנים בכל ההתפתחויות.

וכאן תמצאו את העמוד הרשמי של מידברן בפייסבוק.

היכן אוכל להתעדכן במהלך האירוע בפעילויות המתרחשות בעיר?

במרכזייה (מרכז המידע) שנמצאת בסמוך לסלון תוכלו למצוא מידע על כל מה שמתוכנן למהלך האירוע. זכרו שהאנשים האדירים שנמצאים שם הם מתנדבים המשקיעים מזמנם באירוע עבור כל אזרחי העיר.

האם אוכל לצלם בחופשיות באירוע?

התשובה, בפשטות, היא לא. יש לקרוא את עמוד הזכויות והאחריות ולהבין שחייבים לקבל אישור מכל אחד מהמצולמים בתמונה.

כיצד יגיבו המשתתפים לצילום?

חשוב שתזכרו שאירוע מידברן מבטיח למשתתפיו מרחב חופשי לביטוי עצמי, ולכן רבים לא ירצו להתראיין או להצטלם. האחריות לקבלת אישור מהמצולמים או המרואיינים (אישור בכתב) מוטלת עליכם. הפקת מידברן אינה נוטלת אחריות על פרסום שגוי או פרסום תמונות שלא באישור, האחריות כולה שלכם.

יש לי שאלות על לוגיסטיקה. איפה יש מידע בנושא?

תוכלו למצוא המון מידע חשוב על איך להתכונן ומה צפוי לכם באירוע במדריך ההישרדות. שימו לב שזוהי קריאת חובה עבור כל משתתפי האירוע.