כללי התנהגות למצלמים באירוע

מסמך זה מיועד לכלל משתתפי האירוע, ועוסק בצילום למטרות פרטיות/אישיות בלבד.

צלמים המבקשים לצלם תמונות ו/או סרטי וידאו המיועדים להפצה לציבור (לכל שימוש שהוא, מסחרי, אמנותי או עיתונאי) מתבקשים לקרוא בעיון את המידע בעמוד צילום ועיתונות.

עקב הרצון ליצור מרחב חופשי לביטוי עצמי רדיקלי, וההבנה שביטוי כזה מתקיים בצורה נקייה וחופשית באירוע מידברן אך לא בחיי היום יום שלנו, החלטנו לכתוב מדריך קצר שיסייע למצלמים בינינו להנציח את הרגע, מבלי לפגוע בהנאתם ובזכויותיהם של מצולמים.

חובה על כל משתתף להקפיד על שלושת הכללים הבאים:

1. יש לשמור על פרטיותם של משתתפי האירוע המצולמים
אין לצלם משתתפים ללא אישורם, ו/או בעירום, ו/או תוך פגיעה בצנעת הפרט. בהינתן אופי השימוש בטלפונים חכמים, המאפשרים צילום ושיתוף של תמונות ברשתות חברתיות כמעט באופן מיידי, נבקש להקפיד הקפדה יתרה על עקרון ה”תמיד לשאול” לפני שימוש בטלפון חכם למטרות צילום.

מכיוון שכולנו בני אדם, ולעיתים האצבע קלה על ההדק, חשוב שגם אחרי הצילום נהיה קשובים למי שצילמנו, נשתף אותו(ה) בתמונה ונוודא שהיא אינה פוגעת בהם בשום צורה.

2.   על כל צלם לבקש את רשותם של המצולמים לפני פרסום של התמונה

"פרסום" - כל דרך של הצגת תמונה באמצעי תקשורת, מדיה, רשתות חברתיות, אפליקציות סלולריות וכו', למעט לצורך העברה או הצגה אישית בפני חברים/קרובי משפחה.

3.    במידה ומישהו מבקש לא לצלמו, או שבאזור אותו מבקשים לצלם מופיע שלט האוסר על צילום – כמובן שאסור בתכלית האיסור לצלם

כמו כן, ולמען הסר ספק, במידה ומישהו מבקש מהמצלם למחוק תמונה כלשהי, עליו לעשות זאת לאלתר

ההפקה שומרת לעצמה את הזכות להוציא מהאירוע מי שאינו עומד בכללים אלה.

בשורה התחתונה

המטרה שלנו באירוע היא לאפשר ביטוי עצמי רדיקלי באופן שלא יכול לבוא לידי ביטוי בחיי היום יום. על מנת שזה יתממש, חשוב ליצור סביבה מוגנת בה המשתתפים לא צריכים לחשוש שמא תמונה שלהם בלבוש (או היעדרו) או בסיטואציה מסוימת עלולה להתפרסם ולפגוע בהם באיזושהי צורה.

בואו נוודא שכולנו נוכל להרגיש חופשי להתבטא במרחב האירוע, ללא שיפוט או פחד שהמעשה הזה יצולם.

אם יש לכם שאלות כלשהן לגבי כללים אלה, צרו קשר במייל: gallery@midburn.org