הכנות לאירוע

שימו לב! הפרטים בעמוד נכונים למידברן 2016, כל הפרטים לקראת מידברן 2017 יעודכנו בהמשך.

אנחנו מעריכים שיש לכם הרבה שאלות בקשר לאירוע, ועל כן יצרנו את הדף הזה בו תוכלו למצוא מידע שימושי וקישורים שיעזרו לכם להתכונן לאירוע.

מדריך הישרדות

אם עוד לא קראתם את מדריך ההישרדות, עכשיו זה הזמן. מטרתו של המדריך לספק לכם את המידע הבסיסי הקשור לאירוע.

מתכוננים לאירוע

רשימת ציוד

אנחנו ממליצים לעבור על רשימת הציוד שהכנו עבורכם. הרשימה מכילה את כל ההמלצות שלנו לציוד נדרש לחוות את אירוע המידברן במיטבו. תודו לנו אחר כך…

שמירה על הסביבה

אנו מחוייבים לפעול על-פי עשרת העקרונות של ברנינג מן. עקרון “לא להשאיר עקבות” הוא אחד מהם.

 • לחצו כאן לקריאת מדריך שיעזור לכם להתכונן לאירוע ולפעול בכדי לא להשאיר עקבות.
 • אנו לא מאפשרים לשפוך מים אפורים על הקרקע! לחצו כאן לקריאה על מים אפורים ועל הדרכים לטפל בהם בזמן האירוע.
 • כל מה שהבאתם אתם מתבקשים לקחת אתכם החוצה מהאירוע, כולל זבל, או כפי שאנחנו מכנים אותו חשל”ש (חומר שלא שייך).

חשמל

 • בעיר הזמנית אין אספקת חשמל קבועה. אנו ממליצים להצטייד בתחליפים כגון סוללות ומצברים ובמערכות סולאריות.
 • חל איסור מוחלט לבצע שימוש אישי בגנרטורים מכל סוג שהוא! מידברן כעיר תרושת בכמות גדולה של גנרטורים שכולם יופעלו בביו-דיזל, לצמצום פליטות ושמירה על איכות הסביבה. אופן הרישות מאפשר לקבל חשמל בכל נקודה בעיר אך מותנה בהזמנה מראש.
 • פרי קמפרס יוכלו לבצע הזמנה של חשמל מספק החשמל הרשמי של האירוע בלבד, על פי המחירון שנקבע מראש. משתתפים שיפעילו גנרטורים ללא אישור המארגנים יורחקו מהאירוע ויסכנו את קיומו של האירוע כולו. למידע נוסף בקרו בעמוד חשמל בשטחי פרי קמפינג.
 • לבאים בקרוואנים חל איסור מוחלט לבצע שימוש פרטי בגנרטורים מכל סוג שהוא, כולל גנרטורים פרטיים הממונעים בדיזל. ניתן לבצע הזמנה של חשמל מספק החשמל הרשמי של האירוע בלבד, על פי המחירון שנקבע מראש (1500 ₪ לחיבור הקרוואן לרשת החשמל). פרטי הספק ופרטים נוספים בעמוד קרוואנים במידברן.

מים

בעיר הזמנית אין אספקת מים. עליכם לדאוג להביא עמכם את כל כמות המים שתזדקקו לה לשהות של 5 ימים במדבר.

גז וגזיות

 • השימוש באש פתוחה מכל סוג באזור המאהל / מחנות הנושא מותר אך ורק למטרות בישול, ואך ורק בכלי קיבול מתכתיים כגון חצי חבית או מנגל. אין להדליק אש ישירות על הקרקע.
 • השימוש בגזיות קמפינג אישיות עם מיכל גז חד פעמי (נקירה, הברגה, שסתום לחץ) אסור לחלוטין בכל שטח העיר הזמנית. גזיות / מיכלים מסוג זה שיימצאו ברשות המשתתפים יוחרמו מיידית ע”י ההפקה.
 • השימוש במתקני גז עם מיכל גז רב פעמי (למילוי חוזר) בעל תו תקן מותר, תוך שמירה על כללי הבטיחות.
 • אנא קראו את עמוד כללי בטיחות אש ושימוש בגז במלואו, בכדי להימנע מאי-נעימויות בזמן האירוע.

קרוואנים

אם אתם מתכננים להגיע בקרוואן לאירוע, עליכם להכיר את הנהלים לקרוואנים באירוע ולהיערך בהתאם.

אופניים

אנו מעודדים את המשתתפים להגיע עם אופניים לאירוע. לחצו כאן להסברים ומידע חשוב.

רפואה

כולנו רוצים לבוא ליהנות במידברן וגם לחזור הביתה שלמים ובריאים כדי לספר על זה. הכנו בעבורכם מספר כללים והנחיות שיעזרו לכם לשמור על בריאותכם. לחצו כאן לקריאה.

הגעה לאירוע

הוראות הגעה

האירוע מתקיים באיזור שדה בוקר. לחצו כאן למפה והוראות הגעה.

פתיחת שערים

שערי האירוע יפתחו לקהל הרחב ביום רביעי, ה- 8 ביוני 2016 בשעה 8:00 בבוקר. אין להגיע לפני פתיחת השערים אם אין ברשותכם אישור להגעה מוקדמת.

בדרך לשער העיר

לפני הגעתכם לשטח האירוע, אנא וודאו שברשותכם כרטיסים מודפסים ותעודות מזהות. שימו לב – ייתכן ותידרשו לעמוד בתור בכניסה לאירוע שעלול להימשך מספר שעות, תלוי בעומס בשער בזמן הגעתכם. אנא היערכו מראש עם מזון, שתייה והרבה מצב רוח.

חנייה

מתחמי החניה בעיר ממוספרים לפי שעות העיר, כך שמחנה אשר ממוקם בשעה ארבע וחצי – יחנה בחניון 4, וכו’. בכדי לקצר ככל האפשר את המרחק בין החניה לקמפ, חולק כל מתחם חניה לשניים, לדוגמה: תושבי מחנה שנמצא בין שש לשש וחצי יופנו לחניון 6A.

בכדי לחנות בעיר חובה להביא איתכם שלט חניה – (מודפס או רשום על נייר ממוחזר / משומש). בשלט זה יש למלא את שמכם, מספר הטלפון שלכם, שם המחנה בו אתם מתגוררים, והחניה אליה אתם מיועדים לחנות.

שימו לב – לא תותר כניסה לשטח מידברן לרכב אשר השלט הנ”ל לא יוצמד לחלון הקדמי שלו (הגריטרים ישמחו לסייע לכם).
בכניסה לכל מתחם חניה תפגשו את מתנדבי המחלקה אשר יכוונו אתכם למקום החנייה הפנוי הקרוב ביותר. אתם לא צריכים לחפש מקום חניה פנוי או להסתובב בחניונים. הישמעו להוראות המתנדבים – הם שם כדי לעזור לכם ולכל העיר.
לפרטים נוספים ושאלות, בקרו בעמוד חניה במידברן.

מפת העיר

לחצו כאן להצגה של מפת העיר בפורמט PDF. בכניסה לעיר תקבלו מפה מודפסת מפורטת.

איפה להתמקם?

 • אם אתם חלק ממחנה נושא – מיקומכם ידוע מראש. ציינו בפני הגריטרס את שם המחנה שלכם ואלו ידאגו להכוונתכם למקום הנכון. שימו לב, הגבלת מהירות הנסיעה בשטח החניות היא 15 קמ”ש!
 • אם אתם מתכננים להתמקם באזורים החופשיים, שימו לב לסימונים בשטחי העיר, לשלטים המציינים שטחים השמורים למחנות נושא או שטחים אחרים בהם אסורה ההתמקמות. השטח המוקצה לתושב בפרי-קאמפינג הינו 12 מ”ר לאדם ברוטו. שטח העיר מוגבל, תנהגו באחריות ובכבוד, תחשבו על הבאים אחריכם שצריכים גם הם להתמקם.
 • היו עירניים ליד מי התמקמתם. עיקרון הביטוי העצמי הרדיקלי מתקיים יחד עם העיקרון של מאמץ קהילתי וחשוב להתחשב בשכנים שלכם. כמו כן, היעזרו בנוודים, אם לא ברור לכם היכן אפשר להתמקם, אם יש חילוקי דעות שלא הצלחתם לפתור – הם שם עבורכם.

מקימי מחנה נושא

אם אתם חלק ממחנה נושא – נציג / מנהל המחנה הוא הראשון להגיע לשטח ועליו:

 • לעדכן על הגעתו בשער העיר
 • לגשת למרכזיה ולרשום את המחנה

o        למלא טופס הגעה ולחתום על נוהל הבטיחות / חשל”ש (לא משאירים עקבות) וחשמל.

o        נציג מחלקת מיקום יגיע לפגוש אתכם במרכזיה וימקם אתכם בעיר.

 • בסיום האירוע, לפני עזיבת השטח, יש להגיע למרכזיה לקבלת אישור לעזיבה.

בזמן האירוע

מכירת קרח

מתחם הקרחנה הינו מתחם שמוכר קרח מדי יום בין השעות 10:00-15:30. המתחם יפתח ביום שני ה-6.6.16, ויהיה פעיל במשך כל ימי האירוע. מחיר שקית של 5 ק״ג הוא 20 ש״ח. נא להביא סכום מדוייק ובמזומן. אנו מבקשים לא להגיע למתחם כשהוא סגור.

צילום

עקב הרצון ליצור מרחב חופשי לביטוי עצמי רדיקלי, וההבנה שביטוי כזה מתקיים בצורה נקייה וחופשית באירוע מידברן אך לא בחיי היום יום שלנו, כתבנו מדריך קצר המסביר את כללי ההתנהגות לצלמים באירוע.

התנדבות

מידברן הוא פרויקט מעודד השתתפות – אתם מוזמנים להגיע לעמדת המרכזייה בכל שלב באירוע ולהציע את שירותכם בעזרה, כל עזרה.

לא מצאתם תשובה לשאלה שלכם?

ראשית בדקו האם השאלה שלכם מופיעה בעמוד שאלות נפוצות. אם לא, פנו אלינו ונשיב לכם על כל שאלה.