סנוב/ית, על אופניים כבר רכבת?

המקום בו נערך אירוע מידברן הוא גדול. מספיק גדול כדי שההתנהלות הנוחה ביותר בו תהיה על שני גלגלים, מסגרת, כידון ופדלים. זאת אומרת שאם התחלתם לארגן לעצמכם רשימה של “מה להביא לאירוע” אז אופניים צריכים להיות אי שם במעלה הרשימה הזו.

איזה אופנים להביא?

בשנים האחרונות אופניים הפכו לפופולריים עד מאוד. הכי אופנתי בימינו לרכוש אופנים י-ק-ר-י-ם להחריד. אז אנחנו ממש בכוון ההפוך! אין צורך להביא את הצעקה האחרונה, מספיקים אופניים פשוטים (“אופני הרים”) שיכולים לנסוע על שבילי עפר, ולהרכיב אתכם ואת הקישוטים שתשימו עליהם בבטחה.

מומלץ מאוד להתארגן באותה הזדמנות על כלי תיקון בסיסיים, פנימיות חלופיות ומשאבה. אתם אחראיים לעצמכם.

אורות בלילה

אמצעי תאורה לשעות הלילה הכרחי. זכרו כי העיר מוקמת במדבר, הרחק מאורות העיר. בחושך, ללא אור או תאורת רחוב, הרכיבה עלולה להיות מסוכנת עבורכם ועבור הסובבים אתכם. השתמשו בתאורת LED או EL WIRE.

ועדת קישוט

עזרו לנו לעשות את העיר יפה וצבעונית יותר. קישוט ועיצוב האופניים שלכם הוא אחד המאפיינים החשובים ביותר של האירוע. קראו דרור לדמיונכם וצרו… הנה כמה דוגמאות שיציתו את הדמיון.

קישוט וייחוד האופניים שלכם, ישמרו עליהם מפני “היעלמות בלתי צפויה”(ראו להלן) - הרי אף אחד לא ירצה לקחת מכם זוג אופניים בולט במיוחד… ובמקרה הגרוע, זיהוי “האבדה” יהיה הרבה יותר קל.

שירות תיקונים עצמי

אתם טכנאי האופניים של עצמכם! כאמור, בעיר לא קיים שרות תיקון לאופניים ופנימיות מפונצ׳רות. הביאו אתכם את הרזרבות הדרושות וכן כלי תיקון בסיסיים ומשאבה!

חנו כהלכה!

אופניים זרוקים, אפילו לרגע, עלולים להכשיל רבים ואף להביא לפציעות. לכן, אם אתם רוכבים ועוצרים, החנו את האופניים בצורה מסודרת ככל האפשר, כך שההפרעה להולכי הרגל תהיה מינימלית. אם אתם מתכננים מחנה ויש לכם צפי למבקרים רבים, כדאי לחשוב על אזור שישמש כחניון לאופניים.

שמרו על האופניים שלכם

למרות שכולנו אנשים טובים, כמו בכל עיר אחרת, גם בעיר שלנו עלולות להתרחש גנבות. אופניים, אם הם לא בולטים במיוחד, יכולים להוות אטרקציה לגנבים. לכן דאגו לאבטח את האופניים שלכם, קשורים במנעול או מאוחסנים בכל צורה אחרת על מנת להפחית את הסיכוי שיגנבו.

אל תשאירו אותם מאחור

ואחרון חביב - קחו אותם בסיום האירוע. במסגרת העיקרון ”לא להשאיר עקבות”, אל תשאירו את האופניים שלכם במדבר. הם שייכים לכם. כפי שהבאתם אותם, קחו אותם. אם יש לכם למי למסור אותם - סבבה, אבל נא לא לנטוש אותם בשטח.