איך ליהנות במידברן ולחזור הביתה בשלום?!

כולנו רוצים לבוא ליהנות במידברן, וגם לחזור הביתה שלמים ובריאים כדי לספר על זה.

דבר ראשון והכי חשוב שתזכרו הרפואה הטובה ביותר - היא המניעה מראש. מוזמנים לקרוא בהרחבה על מניעה רדיקלית בפוסט הזה שנכתב על ידי ד״ר נמרוד לוי, מנהל מערך הרפואה במידברן.

מניעה רדיקלית

בראש ובראשונה, האחריות לבריאות ובטיחות מוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו, ברנרים וברנריות. מניסיוננו בשנה שעברה, 80% מהמקרים שנזקקו לעזרתנו יכלו להימנע על-ידי הקפדה על מספר כללים פשוטים:

הביאו עזרה ראשונה בסיסית מהבית

הסתמכות עצמית רדיקלית כבר אמרנו? באחריותכם להביא לעצמכם ומשפחותיכם את כל ציוד העזרה הראשונה הבסיסי הנדרש: פלסטרים, תחבושות, סירופים לילדים, מדחום, פינצטה, תרופות לכאב והורדת חום, קרם שיזוף וכל ציוד נוסף. לא בטוחים מה צריך? מוזמנים להתייעץ ברשימת הציוד שלנו

אם אתם זקוקים לטיפול תרופתי קבוע, באחריותכם להביא אותו

מבחר התרופות שעומד לרשותנו מצומצם ומיועד למקרי חירום. אתה לוקח/ת תרופה קבועה? יש להביא כמות מספקת לכל זמן האירוע ויותר, וגם אמצעים לקרר את התרופה במידת הצורך.

מים מים מים

להפסיד חלק מהקסם בגלל התייבשות זה חבל, ולצערנו זה קורה המון באירוע. במדבר לרוב מה שאנחנו חושבים שהרבה זה ממש לא מספיק, ובתנאי השטח הקיימים אנחנו מדברים על מינימום של שישה ליטר מים לאדם מבוגר ליום.

איך יודעים ששתינו מספיק? אז ככה:

  • שאלו את עצמכם ואת הסובבים אתכם, "מתי פעם אחרונה עשיתי פיפי?" אם עברו יותר משעתיים מאז שנתתם שתן בפעם האחרונה, אתם בסכנת התייבשות.
  • משננים ומיישמים את המשפט הבא: פיפי צהוב – לא טוב! פיפי שקוף - אלוף ☺

הגנו על הגוף שלכם

הקפידו על כובע, משקפי שמש וקרם הגנה בשמש הקופחת. השטח מלא באבנים, בזנ"טים, בורות וגם בעלי חיים ארסיים כגון נדלים ועקרבים מסכנים שפלשנו להם הביתה. הקפידו ללכת עם נעליים סגורות, היזהרו בהרמת אבנים במדבר והשתמשו בכפפות עבודה במידה ואתם עוסקים בעבודות בניה והקמה. זה המקום להזכיר שם ראיתם בזנ"ט מבצבץ או חשל"ש אחר שיכול לסכן את האנשים מסביבכם, באחריות של כל אחד מאיתנו לפעול באופן מיידי להסרת המפגע. אחריות אזרחית כבר אמרנו?

היגיינה

תנאי המדבר החמים הם כר נוח להתפתחות זיהומים. הקפידו על ניקיון ידיים בעת עיסוק באוכל ולאחר ביקור בשירותים. שימו לב לאוכל שעמד זמן רב מידי בשמש ועשוי להיות מקולקל, ואל תשתו ממים שאינכם יודעים מה מקורם. חתכים ופגיעות עור חשוב שיהיו נקיים ומכוסים כדי שלא יזדהמו.

במידה ונפגעתם

ראשית כל שימרו על קור רוח, אתם לעולם לא לבד! במידה וניתן תמיד רצוי להגיע אל המרפאה ולקבל טיפול במתחם עצמו ולא בשטח. במידה וחס וחלילה קרה מצב חירום המחייב פינוי או התייחסות רפואית בשטח ניתן לפנות ישירות ל״קו המצוקה״ בטלפון 050-9995-100 או דרך הנוודים אשר מסתובבים כל העת בשטח עם מכשירי קשר.

דעו את הגבולות שלכם

דאגו לנוח, לשתות, לאכול באופן מזין ולהקשיב לגוף שלכם, הוא חכם יותר מכל רופא, חובש או אחות.

שירותי הרפואה בעיר

מערך שירותי הרפואה במידברן (MEDBURN) הינו בפועל חדר מיון מדברי אשר פתוח ומתפקד 24/7 ומטרתו לספק שירותים רפואיים לעיר הזמנית מהקמתה עד פירוקה. המערך יושב בסככת MEDBURN במתחם המנהלה ומורכב משתי זרועות:

אמבולנס חרום

על פי דרישות מד"א, אנו מחזיקים לכל אורך האירוע אמבולנסים ופרמדיקים בכוננות בשטח למטרת טיפול ופינוי מיידי של מקרי חירום רפואיים מסכני חיים.

מרפאת מתנדבים

כשירות לקהילת העיר, הרבה מעבר לדרישות מד"א, הוקם מערך מתנדבים שלם הכולל ברנרים רופאים, אחיות, חובשים, פרמדקים ומטפלים אלטרנטיביים, שמטרתם בשלוש מילים: להחזיר אתכם לחגוג! מתנדבים אלו מאיישים את אוהל הטיפולים שלנו מסביב לשעון וערוכים לתת מענה לרוב הבעיות הרפואית שעשויות להתעורר באירוע, מבעיות אורתופדיות והתייבשויות ועד רפואת ילדים. הפקת האירוע השקיעה משאבים רבים במרפאה זו כולל אוהל ממוזג וציוד רפואי מקיף.

חשוב להדגיש כי זהו אינו חדר מיון רשמי אלא מרפאת מתנדבים המבוססת על אנשי מקצוע מסורים עם רצון טוב. בכל בעיה שמתעוררת ניתן לפנות למרפאה זו, כמובן זכותכם המלאה להתפנות אל מחוץ לאירוע לקבלת טיפול רפואי במוסד רפואי רשמי.

במידה וקרה חס וחלילה מצב חירום המחייב פינוי או התייחסות רפואית בשטח, ניתן לצלצל ל"קו מצוקה" שמספרו 050-9995-100 אשר יפורסם בתוכניה ובשילוט בצמתים מרכזיים בעיר או דרך הנוודים אשר מסתובבים כל העת בשטח עם מכשירי קשר. הקו יהיה זמין 24/7.

אוהבים אתכם ורוצים לראות אתכם בריאים ומחייכים בזמן המשמרת שלנו!