הנוודים
תפקיד הנוודים

מיהם הנוודים

  • נוודי מידברן הינם חברי קהילה מתנדבים, המקדישים את זמנם במסירות לביטחונם של תושבי העיר מידברן וסביבתם.
  • נוודי מידברן מייצגים את החתך הרחב של קהילת מידברן ונוהגים בקשב נדיב ובגישה לא מתעמתת.
  • נוודי מידברן מעודדים שיח קהילתי ואחריות משותפת. הנוודים מתקרבים ומושיטים יד לעזרה אך ורק כשהם מתבקשים או נדרשים לכך.

 

מחלקת הנוודים הוקמה ביוני 2014, בהשראת מחלקת הריינג'רים (Rangers) של Black Rock City, NV העיר בה מתקיים ה-Burning Man. קורס הנוודים הראשון בארץ הודרך על-ידי בכירי מערך ההדרכה של מערך הריינג'רים מארה"ב שהגיעו במיוחד למטרה זו. מאז ועד היום ממלאים הנוודים את תפקידם באירועי הקהילה השונים לאורך השנה, אירועי העמותה ויוזמות פרטיות של חברי הקהילה כאחד.

הנוודים הם משתתפים שהוכשרו ומקבלים את סמכותם מהקהילה מתוקף היותם מוכשרים ומתוקפו של תקנון האירוע. מטרתם לסייע, לאתר, ולשמר סביבה בטוחה ונעימה ועל שלום תושבי העיר. הם משמרים את הדהוד הערכים של תרבות הברנינגמן בתוך הקהילה המשתנה והמתרחבת דרך צפייה ובקרה ובעיקר דרך השראה ומתן דוגמה אישית.

הנוודים מהווים גורם מקשר בין תושבי העיר לבין מארגני האירוע, אנשי האבטחה ורשויות החוק והסדר, מסייעים בטיפול במפגעי בטיחות ובשליטה באירועי קיצון, ומסייעים בפתרון קונפליקטים בין משתתפים באירוע במקרים מסוימים.

הנוודים משתפים פעולה עם כל משתתפי האירוע, לרבות אנשי האבטחה, שירותי החירום ונציגי רשויות החוק והם מתודרכים ומוכשרים במציאת פתרונות הכוללים העברת טיפול לחברת האבטחה/רשויות החוק במקומות בהם אין לנוודים את הסמכות המתאימה.

בעת הצורך הנוודים מסייעים ומדריכים את משתתפי האירוע לקיים את המחויבות ההדדית אחד כלפי השני על בסיס עקרונות מידברן. הנוודים עושים ונוקטים בשפה פייסנית ולא מתעמתת, ותרים אחר הזדמנות המאפשרת שיתוף פעולה וקשב הדדי.

הנווד הוא “חבר מקצועי” – קשוב, אכפתי, ער, מודע לסביבתו ומצויד בכלים המשמשים לרווחתך ולשלומך, החל מפלסטר ועד לאמפתיה. אל תהסס/י לפנות לנוודים בכל הקשור לבטחונך, לאזור הנוחות שלך ובכל שאלה וסיוע נדרש, והם ייענו באדיבות ובנדיבות.

הנוודים מסיירים ברחבי העיר בכל שעות היממה, החל משלבי הקמת העיר, במשך כל האירוע ובמהלך הפירוק. ניתן לזהותם באמצעות גלימת הנווד הבהירה המעוטרת בסמל הנוודים.

בהתאם לסמכות שניתנה להם על ידי העמותה והקהילה, המגובה על ידי תקנון האירוע, תושבי העיר מצופים ונדרשים להישמע להוראות הנוודים ולשתף עמם פעולה.

ואהבת לרעך כמוך.
לקבוצת נוודי המידברן בפייסבוק.

 

rangers