מחנות נושא עושים למחנות שלכם נושא ומחלקת אומנות מרימה לאומנות,
אבל אירוע טוב חייב גם מחלקות הפקה אששש!

מחלקות ההפקה הם אלה שיכוונו אותך בחניה, הם הגריטרים שירימו לך בכניסה אירוע, הם ידאגו שיהיה לך כרטיס, ישמרו על הביטחון שלך, על הבריאות שלך, הם הנוודים שיברכו אותך לבוקר טוב וייסיעו לך בכל שאלה,
הם חדר הבקרה של האירוע שדואג שהעירייה, המשטרה ומכבי האש ישתפו איתנו פעולה.

באירוע ברן רשמי יש כ 20 מחלקות הפקה שמורכבות כולן ממתנדבים ממש כמוני וכמוך והם כאן כדי שלכולנו יהיה אירוע מושלם

גייט

אנחנו צוות שערי העיר של מדברן, המחלקה הכי קשוחה על הפלאיה (חיבוקים זה בהמשך, לא אצלנו). תפקידנו להכניס את הברנרים אל פאתי העיר הזמנית, שקמה לתחייה כמו עוף החול ומתפוגגת כלא הייתה. אנחנו הפנים של העיר, שומרי החומות, המלאכים בכניסה לגן העדן המאובק. האנשים הראשונים אותם תראו בכניסתכם לעיר והאחרונים לנופף לכם לשלום.

תנועה

ניהול מערך התנועה והחניה של האירוע
התנדבות פעילה ואינטראקציה עם כל תושבי העיר על מנת לסיע לכולם ולעשות ברן נעים.מרפאה

רופאה, פראמדיק, אחיות ואחים, אולי חובש? אנחנו רוצות אותך! כי כל אמא רוצה שהילד שלה יביא הביתה רופא , גם אנחנו! ברנרים אוהבים להנות, ברנרים לפעמים עושות שטויות ברנרית לפעמים נפצעת - ולמי פונים כשצריך קוסם? למרפאת הפלאיה כמובן. המרפאה באירוע דואגת שכולם יבלו כמה שיותר ויחזרו הביתה בריאים ושלמים. *לכל התפקידים יש צורך ברענון בר תוקף

נוודים

מחלקת הנוודים הוקמה במידברן ביוני 2014, בהשראת מחלקת הריינג’רים (Rangers, Burning Man). אנחנו משתתפים לכל דבר, מטרתנו לסייע בשמירה על סביבה בטוחה ונעימה ושל המשתתפים. אנחנו משמרים את הדהוד הערכים של תרבות מידברן בתוך הקהילה דרך צפייה והשראה. אנו מהווים גורם מקשר בין המשתתפים לבין מובילי האירוע, אנשי האבטחה ורשויות החוק והסדר, מסייעים בטיפול במפגעי בטיחות ובשליטה באירועי קיצון, ומסייעים במציאת פתרון בקונפליקטים בין המשתתפים במקרים מסוימים. אנו פועלים כמשתתפים ברוח העקרונות של תקשורת מקרבת ושל גישור על מנת לאפשר לכל משתתף להרגיש בטוח, ננוח, לחוות את האירוע באופן שבו הוא רוצה תוך שמירה על המרחב של שאר המשתתפים. בזמן האירוע, אנחנו מסיירים ברחבי העיר בכל שעות היממה, החל מזמן ההקמות, במשך כל האירוע ובמהלך הפירוק. ניתן לזהות אותנו באמצעות גלימות הנווד הבהירות המעוטרת בסמל הנוודים. כדי שכל הקסם הזה יתאפשר, עבודת המחלקה מתפרשת למספר תפקידים וצוותים שונים שעובדים יחדיו בהרמוניה, לאורך השנה. הפעם אנו נסתובב באירוע על גלגלים בצורות שונות (ארט קאר, ובכל דרך שכל נווד ירצה להתנועע)

מיטה

מיטה הינה מחלקה שתפקידה לקדם מיניות בריאה בקהילה, שמירה על מרחב מיני בטוח, ובמידת הצורך מהווה כתובת לפניות עבור מי שעבר או עברה פגיעה מינית באירועים. לקראת האירוע הבא עלינו לטובה (ברן אין מושן), אנחנו מחפשים מתנדבות ומתנדבים שקידום המיניות הבריאה זורם בעורקיהם, ושממש חשוב להם לתרום למרחב מיני בטוח באירועים, ולסייע במידת הצורך. אז..... אם אתם בעלי רקע טיפולי כלשהו, רגישות ואמפתיה הם חלק מה-DNA שלכן, והתחום סופר חשוב לכם, אתן ממש מוזמנות לפנות אלינו. (פסקה זו נכתבה בשני המינים ופונה לכל המיגדרים)

הנגשה

מחלקת הנגשה נועדה לעודד מרחב שבו ל אחד יוכל לעוף, ללא קשר לאתגרים פיזיים או קוגנטיבים.

אמנות

אנחנו מאמינים שכוחה של האמנות היא בכנות מניעי יצירתה ומידת המחוייבות להגשמתה. לכן, כל אחד מוזמן להשתתף וכולם מוזמנים ליצור. מחלקת אמנות היא המנגנון המקשר בין חלום היצירה והגשמתה בארוע הברן. אנחנו עסוקים בלסייע לאמנים משלבי רישום החלום ועד שהעבודה פוגשת את הקרקע. בדרך אנחנו מלווים את שלבי הרישוי, בטיחות, מיקום והתייעצות בכל הנדרש. אנחנו לא בונים אמנות. אנחנו עוזרים לחלומות להתגשם.

סייפזון

הסייפזון הינו מרחב בטוח עבור אנשים החווים מצבי דחק רגשיים במהלך האירוע וזקוקים למקום שקט ומוגן. המתחם שלנו נמצא בצמוד למתחם הנוודים, הוא מזמין ונעים ומאפשר למשתתפים החווים קושי או מצוקה נפשית לנוח, לצבור כוחות מחודשים ולקבל תמיכה מהצוות הקשוב שלנו. כ-40 מתנדבות ומתנדבים אשר יהוו את מערך התמיכה שלנו לקהילה בזמן האירוע. א.נשים עם לב פתוח ועם יכולת להקשיב ולעבד את הנחווה סביב מצוקה וקושי

גריטרס

המחלקה הכי צבעונית ושמחה בפלאיה! גריטר (greeter מלשון greeting, קבלת פנים) הוא יצור קסום שפוגשים רגע אחרי שעוברים את הכרטוס בשער. מהות הגריטר היא בליווי הנכנס אל העיר הזמנית שלנו, במעבר מעולם ברירת המחדל (ה-default) אל עולם הברן - כל אחד בדרכו הייחודית. הגריטר מקבל את פניהם של חברי הקהילה בבואם הביתה ומוודא שהכניסה בשער תהפוך לחוויה בלתי נשכחת באווירת הברן, הוא מוודא שכל אדם שמגיע אל העיר יודע ומבין לאן הגיע, ומוכן לקיים את עשרת העקרונות. אז אם אתם מלאים באנרגיה ובשמחת חיים, לא מפחדים מעבודה קשה ואבק בעיניים מקומכם איתנו. מחכים לכם לחיבוק גדול, הגריטרס.

מפ״צ

המחלקה לפרויקטים ציבוריים מפ""צ היא המחלקה שמקימה ומפרקת את תשתיות העיר ואת המבנים הציבוריים של העיר הזמנית שלנו ואת שאר אירועי הקהילה מאז 2014. אפילו שהשנה אין עיר אנחנו נהייה הראשונים שמגיעים לשטח להקמות והאחרונים שעוזבים אותו בתום הפרוק. מתנדבי מפ""צ הם מיוחדים, חרוצים, עמידים לתנאי מזג אוויר קשים, טובים בעבודה בצוות ומוכנים לעבוד קשה ולחגוג עוד יותר קשה למען מטרה משותפת.

חב״ק

חב"ק (חדר הבקרה של האירוע) החב"ק הינו מרכז העצבים של האירוע. תפקידנו: לחבק (לא פיזית) את כל מחלקות ההפקה ומנהלי האירוע איך? האזנה לתדרים השונים בקשר ומעקב אחרי הדיווחים באירוע ריכוז המידע הדרוש לתפעול האירוע, ניהול המידע בשטח ומתן שירות לגורמי ההפקה השונים (פנימיים וחיצוניים) ברוח הברן. מתן תשובות/ פתרונות בזמן אמת לכל בעיה או שאלה בשיתוף פעולה עם הגורמים הרלוונטיים (מנהלי אירוע, רשויות וכד') המטרה: לאפשר למנהלי האירוע (ראש העיר, מנהל טכני, מנהל התוכן) להתרכז בניהול האירוע אם אתם אוהבים אקשן ולהיות במרכז העניינים מקומכם אתנו. החב"ק פועל במהלך כל האירוע ההתנדבות היא משמרת אחת בת 4 עד 6 שעות .

סלון

הסלון הוא מרחב פתוח של יצירה ותיקשורת. זה המקום לשתף את הקהילה במה שיש לכם לשתף כולל (אבל לא מוגבל ל) מוזיקה, לוליינות, ריקוד, קברט, סטנדאפ, הרצאות, מופעי פיסטינג. אבל רק טובים.

חשל״ש

מחלקת חשל"ש מתעסקת בכל נושא האקולוגיה של הארוע, החל מההכנות לארוע, צמצום במקור, שימוש בחומרים ידודתיים לסביבה, חיזוק הקשר עם הקהילה המקומית והתאמה לשטח. חידוד והרחבת נושא האחריות האישית של כל אחד על הסביבה שלו. יצירת כלים ופתרונות נגישים ונוחים להיות יותר אקולוגים . כמו כן הטמעת ערכים כמו הפרדת פסולת ואי השארת עקבות בתום הארוע וחשיפה לנושאים כמו שירותים אקולוגים ומים אפורים. במהלך השנה הטמעת הנושא והפיכתו למונגש , נעים, ידידותי וקל ליישום כדרך חיים.