חישבו מה הייתם רוצים שיהיה בעיר שלכם והקימו את זה. זה כה פשוט!

בטח קראתם שאירוע מידברן מאורגן כולו בידי מתנדבים חברי הקהילה והבנתם שבעצם זו עיר כמו כל עיר רגילה ושהתושבים עצמם הם אלה שמייצרים את התוכן. 

מחנה נושא (Theme Camp) הינו קבוצה של אנשים אשר יוצרים השתתפות פעילה של תושבי העיר. המחנה יכול להציע מוזיקה, ריקודים, סדנאות, מרחב הרגעות, מרחב יצירה או כל דבר אחר שנותן ערך למשתתפים.

מחנות נושא הם חלק אינטגרלי מהמארג אשר יוצר את אירוע הברנינג מן, אירוע מידברן או כל אירוע ברנרי אחר.

קמפ שטיפלה מידברן 2016
צילום: אופיר אייב

כל משתתף בעיר יכול להרים מחנה. המחנות מורכבים מתושבי העיר שלקחו על עצמם להביא תוכן ולהגשים חלום אישי שלהם. אין הגבלה, אין צנזורה, אין סוף לרעיונות שמחנות יכולים להביא איתם.

מחנה נושא מייצר תוכן וערך למשתתפים שאינם חבריו. הוא מספק מרחב מזמין, הקורא למשתתפים לבוא וליהנות ממנו באמצעות יצירת פעילויות ותוכן.

כל מחנה נושא מורכב מאנשים הפועלים בהתנדבות ומקיימים את עשרת העקרונות.

כי בעיר צריך בית. מחנה הוא הבית, המקום שיצרתם יחד לפי החזון והחלום שלכם.

העיר שלנו מושתתת על עשרת העקרונות, אחד מהם הוא עקרון ההשתתפות:

"קהילתנו מחויבת למוסר השתתפות מוחלט. אנו מאמינים ששינוי, בין אם בפרט ובין אם בחברה כולה, יכול להתרחש רק דרך מעורבות אישית עמוקה. אנו מממשים הווייה דרך עשייה. כל אחד מוזמן לעבוד. כל אחד מוזמן לשחק. אנו הופכים את העולם לממשי דרך פעולות הפותחות את הלב."

פוסינומה מידברן 2016
צילום: אילנית תורג'מן

הצטרפות למחנה נושא טומנת בחובה מספר יתרונות:

• התארגנות לוגיסטית משותפת: במרבית מחנות הנושא מתקיימת חלוקה בתכנון ובהוצאות על נושאים מגוונים כמו: מים, חשמל, אוכל, טיפול במים אפורים ועוד – דבר המוזיל עלויות ומקל על ההתארגנות.
• אפשרות לנתינה משותפת (גיפטינג): מחנות נושא הם כלי מרכזי לנתינה קהילתית. כל מחנה תורם לעיר גיפטינג ותוכן בצורה שונה. השתתפות במחנה מאפשרת לקחת חלק בנתינה בהיקף גדול יותר וליהנות מפירות הגיפטינג.
• לעומת זאת, לעתים קיימת חוסר התאמה בין משתתפים לבין מחנות, דבר זה אינו נעים ועלול לייצר מתח וחיכוכים בין חברי המחנה. לכן, טרם הצטרפותכם למחנה, דאגו להיפגש עם מובילי המחנה ולוודא שאתם מודעים לצורכי המחנה, לאופיו ולדרישותיו השונות, כגון: עלות השתתפות במחנה ומה היא כוללת, התאמתכם לרעיון המחנה והגיפטינג שלו, ודרישות המחנה מחבריו מבחינת זמן השקעה – הן בהכנות לקראת האירוע, הן בהקמתו, וגם בתפעולו ופירוקו בסוף.

זכרו – מחנה הוא בית- וככזה, עליכם לקחת חלק פעיל בהפעלתו.

הצטרפו למחנה, הקימו אחד משלכם – או הצטרפו לצוות המחנות!

רוצים לדעת איך מוצאים מחנות להצטרף אליהם?

מוזמנים לקרוא כאן על מחנות הנושא שנרשמו למידברן 2017

בנוסף, אתם מוזמנים לקחת את ההשתתפות לשלב הבא! צוות מחנות נושא מחפש מתנדבים נוספים למגוון תפקידים. אם ברצונכם לעזור לצוות, או לחילופין להשתתף בהובלת ה״מגדלור” – המאיץ למחנות, אנא צרו קשר כאן.

רגע, מה זה מגדלור??

המגדלור הוא יוזמה קהילתית של מנהלי מחנות ותיקים – המאיץ למחנות. המגדלור נפגש מס' פעמים במהלך השנה ומעביר הדרכות בנושאים שונים – החל מניהול תקציב, דרך בנית מטבח והרמת צליות, ועד חשל"ש. רוצים להעביר תכנים במגדלור? צרו איתנו קשר!

אני רוצה להקים מחנה חדש!

רוצים להקים מחנה? יש מספר דברים שכדאי לדעת.

צילום: אייל לבקוביץ'