חישבו מה הייתם רוצים שיהיה בעיר שלכם והקימו את זה. זה כה פשוט!

בואו נעשה ניסוי.

קמפים בעינינו הם הלב של מידברן (אחרת לא היינו פה.. 😉 ).

קמפים הם דרך נפלאה לגבש קבוצה של אנשים יחדיו, ליצור קהילה, לממש חלום, להביא גיפט משוגע לפלאייה – וכן, גם דרך להעביר שבוע פלוס בשטח בתנאים קצת יותר מסודרים ומפנקים…

אנחנו מבינים שכל התארגנות קמפאית שכזו שמה דגש קצת אחר על המהות שלה, ורוצים לאפשר לכם כמה שיותר דרגות של חופש ומרחב לממש את התפיסה והחלום האישי שלכם, ולתת לכם את המענה הטוב ביותר כדי שתוכלו לממש אותו.  

כחלק מתהליך הלמידה וההתפתחות שלנו במידברן – כאנשים וכמחלקה, רצינו לנסות השנה שיטת עבודה קצת שונה מהשנים הקודמות. בניסוי זה אנו מחלקים את סוגי המחנות ל-3 קטגוריות:

  1. מחנה תוכן
  2. מחנה מארח
  3. מחנה ספונטני

הטבלה למטה תעזור לכם להבין מה זה מה, אבל לפני כן חשוב לנו שתדעו שהחלוקה מבקשת לשרת שתי מטרות עיקריות:

  1. לעזור למובילי המחנות: להקל על הבירוקרטיה עימה מתמודדים מובילי מחנות ולהנגיש לכם כמה שיותר משאבים ותמיכה (לדוגמה, באמצעות רישוי מודולרי ומענה מותאם, אישי ומדויק יותר מצוות המחלקה) וכך לאפשר לכם לממש את החלום שלכם בצורה חלקה וקלה יותר.
  2. לייצר חווית עיר תוססת, מפתיעה ורב-חושית: לבנות מפה מדויקת יותר של העיר, עם חלוקה מאוזנת של מוקדי פעילות ומנוחה, רעש ושקט, עומק ופאן, וכך ליצור חוויה רב חושית למטיילים ברחובות ובפלאייה.
  3. לאפשר לעוד ברנרים להתאגד ולהשתתף ביצירת חוויית העיר וחוויות בעיר.  

והנה החלוקה

 

המצגת – מפגש התנעה מחנות, הכל על הכל

 

בטח קראתם שאירוע מידברן מאורגן כולו בידי מתנדבים חברי הקהילה והבנתם שבעצם זו עיר כמו כל עיר רגילה ושהתושבים עצמם הם אלה שמייצרים את התוכן. 

מחנה נושא (Theme Camp) הינו קבוצה של אנשים אשר יוצרים השתתפות פעילה של תושבי העיר. המחנה יכול להציע מוזיקה, ריקודים, סדנאות, מרחב הרגעות, מרחב יצירה או כל דבר אחר שנותן ערך למשתתפים.

מחנות נושא הם חלק אינטגרלי מהמארג אשר יוצר את אירוע הברנינג מן, אירוע מידברן או כל אירוע ברנרי אחר.

קמפ שטיפלה מידברן 2016
צילום: אופיר אייב

כל משתתף בעיר יכול להרים מחנה. המחנות מורכבים מתושבי העיר שלקחו על עצמם להביא תוכן ולהגשים חלום אישי שלהם. אין הגבלה, אין צנזורה, אין סוף לרעיונות שמחנות יכולים להביא איתם.

מחנה נושא מייצר תוכן וערך למשתתפים שאינם חבריו. הוא מספק מרחב מזמין, הקורא למשתתפים לבוא וליהנות ממנו באמצעות יצירת פעילויות ותוכן.

כל מחנה נושא מורכב מאנשים הפועלים בהתנדבות ומקיימים את עשרת העקרונות.

כי בעיר צריך בית. מחנה הוא הבית, המקום שיצרתם יחד לפי החזון והחלום שלכם.

העיר שלנו מושתתת על עשרת העקרונות, אחד מהם הוא עקרון ההשתתפות:

"קהילתנו מחויבת למוסר השתתפות מוחלט. אנו מאמינים ששינוי, בין אם בפרט ובין אם בחברה כולה, יכול להתרחש רק דרך מעורבות אישית עמוקה. אנו מממשים הווייה דרך עשייה. כל אחד מוזמן לעבוד. כל אחד מוזמן לשחק. אנו הופכים את העולם לממשי דרך פעולות הפותחות את הלב."

פוסינומה מידברן 2016
צילום: אילנית תורג'מן

הצטרפות למחנה נושא טומנת בחובה מספר יתרונות:

• התארגנות לוגיסטית משותפת: במרבית מחנות הנושא מתקיימת חלוקה בתכנון ובהוצאות על נושאים מגוונים כמו: מים, חשמל, אוכל, טיפול במים אפורים ועוד – דבר המוזיל עלויות ומקל על ההתארגנות.
• אפשרות לנתינה משותפת (גיפטינג): מחנות נושא הם כלי מרכזי לנתינה קהילתית. כל מחנה תורם לעיר גיפטינג ותוכן בצורה שונה. השתתפות במחנה מאפשרת לקחת חלק בנתינה בהיקף גדול יותר וליהנות מפירות הגיפטינג.
• לעומת זאת, לעתים קיימת חוסר התאמה בין משתתפים לבין מחנות, דבר זה אינו נעים ועלול לייצר מתח וחיכוכים בין חברי המחנה. לכן, טרם הצטרפותכם למחנה, דאגו להיפגש עם מובילי המחנה ולוודא שאתם מודעים לצורכי המחנה, לאופיו ולדרישותיו השונות, כגון: עלות השתתפות במחנה ומה היא כוללת, התאמתכם לרעיון המחנה והגיפטינג שלו, ודרישות המחנה מחבריו מבחינת זמן השקעה – הן בהכנות לקראת האירוע, הן בהקמתו, וגם בתפעולו ופירוקו בסוף.

זכרו – מחנה הוא בית- וככזה, עליכם לקחת חלק פעיל בהפעלתו.

מחנות נושא הניסוי מתחיל

מידברן חדש, שטח חדש, שנה חדשה… אולי זה הזמן לשינויים? שלום, אני אדיר ואני מוביל את מחלקת מחנות נושא. הגעתי למידברן 15 כוירג'ן ומוביל מחנה

Read More »

מפגש מחנות נושא

המצגת – מפגש התנעה מחנות, הכל על הכל מידברן 2019!!!!!!! מי יהיה על המפה ??? מובילי מחנות נושא 2019, אירוע התנעה יוצא לדרך! ‏‏יום חמישי,

Read More »